Basketbalová liga starších dorostenek vstoupila do své druhé poloviny. Hráčky Basketbalového centra mládeže Sokolov sehrály dvě utkání s pražskými celky, v sobotu se střetly s béčkem WBA Sparty Praha a v neděli pak s Aritmou Praha.

WBA Sparta Praha B -BCM Sokolov 70:63

Do sobotního zápasu vstoupily sokolovské hráčky velice dobře. Díky aktivní obraně se jim podařilo ubránit několik útoků Sparty za sebou a když k tomu přidaly i úspěšné zakončení útočných kombinací, vedly na konci šesté minuty 13 : 0! Soupeřkám se podařilo do konce první čtvrtiny snížit náskok hostů na deset bodů. V páté až sedmé minutě druhé čtvrtiny se hostující děvčata dopustila několik chyb v obraně a přestalo se jim dařit střelecky v útoku, čehož dokázaly domácí hráčky okamžitě využít a snížily na rozdíl pěti bodů. Po přestávce se Sparta snažila ze všech sil zlikvidovat náskok Sokolova. Na začátku šesté minuty se to domácím podařilo a dokonce se ujaly i poprvé v utkání vedení 41 : 39. Před poslední čtvrtinou prohrávaly hostující dorostenky o jeden bod. Díky několika chybám sokolovských děvčat v útoku, svítil na konci řádné hrací doby na ukazateli stav 57 : 57 a zápas se prodlužoval. V prodloužení se pak přiklonilo sportovní štěstí na stranu domácích hráček, které vyhrály toto velice pěkné utkání o sedm bodů.
Po čtvrtinách 9:19, 31:36, 45: 44, 57:57. Body BCM: Heidlerová Michaela 16, Štrudlová Michaela 15, Langerová Tereza a Ondráčková Simona po 9, Fazekašová Petra 7, Kyjovská Klára 3, Křížová Barbora a Obořilová Martina po 2 bodech.

SK Aritma Praha - BCM Sokolov 40:77

Nedělní zápas měl jednoznačný průběh od úvodního rozskoku, po kterém se sokolovské dorostenky ujaly vedení a to udržely až do konce. Domácí hráčky dokázaly vzdorovat Sokolovu jen do čtvrté minuty první čtvrtiny. V úvodu druhé čtvrtiny hosté šňůrou 11 bodu za sebou rozhodly o dalším vývoji utkání. Až na několik drobných chyb hostující hráčky dobře bránily a dařilo se jim doskakovat pod oběma koši. V útoku jim pak vycházely nacvičené signály a skóre poměrně rychle narůstalo v jejich prospěch.
Po čtvrtinách 14:21, 19:40, 29:63. Body BCM: Heidlerová Michaela 22, Štrudlová Michaela 16, Fazekašová Petra 11, Hanušová Hana 7, Kyjovská Klára 6, Langerová Tereza a Vondrová Eliška po 5, Křížová Barbora a Obořilová Martina po 2, Ondráčková Simona 1 bod.