O víkendu sehrály dorostenky Basketbalového centra mládeže Sokolov na domácím hřišti dvě utkání v lize starších dorostenek. V sobotu se střetly s družstvem z Brandýsa a v neděli se Sokolem Pečky.

BCM Sokolov - BK Brandýs n.L. 85:61

První čtvrtinu vyhrály hostující dorostenky, protože domácí se dopustily několika chyb při rozehrávání útoků a Brandýs je okamžitě potrestal rychlými protiútoky. Mírný náskok si soupeřky udržovaly až do konce šesté minuty, kdy díky zlepšené obraně a úspěšnějšímu zakončování útočných kombinací, kdy šly do vedení domácí hráčky. V polovině utkání vedl Sokolov o tři body. Na začátku šesté minuty třetí čtvrtiny byl stav 43:42 pro domácí. Do konce čtvrtiny si sokolovské dorostenky aktivnější obranou a zrychlením hry vytvořily jedenáctibodový náskok. Poslední čtvrtina byla již v režii domácích děvčat, kterým se podařilo zvýšit konečný rozdíl až na čtyřiadvacet bodů.
Po čtvrtinách 12:16, 34:31, 56:45. Body BCM: Heidlerová Michaela 26, Fazekašová Petra 15, Štrudlová Michaela 12, Langerová Tereza 8, Ondráčková Simona 7, Křížová Barbora 6, Obořilová Martina 4, Vondrová Eliška 3, Hanušová Hana a Kyjovská Klára po 2 bodech.

BCM Sokolov -TJ Sokol Pečky 91:31

Nedělní utkání začaly sokolovské dorostenky velice dobře, protože na konci páté minuty vedly rozdílem dvaadvaceti bodů 25:3. Tento náskok si vybudovaly aktivní obranou od poloviny hřišti a úspěšně zakončovanými rychlými protiútoky. V polovině druhé čtvrtiny byl náskok domácích již čtyřicet bodů a vypadalo to na debakl pro hostující družstvo z Peček. Po přestávce se hra přeci jenom trochu srovnala, skóre nenarůstalo tak rychlým tempem jako před přestávkou. Domácí hráčky totiž přešly na zónovou obranu a využily svého obrovského náskoku k jejímu nácviku a mohly si ji tak vyzkoušet bez sebemenších obav o výsledek.
Po čtvrtinách 34:6, 61:16, 73:25. Body BCM: Heidlerová Michaela 20, Langerová Tereza 14, Fazekašová Petra a Křížová Barbora po 11, Obořilová Martina 9, Kyjovská Klára 7, Ondráčková Simona 6, Hanušová Hana 5, Štrudlová Michaela a Vondrová Eliška po 4 bodech.