Se Spartou uspěli jen na půl

SOKOLOV - Basketbalistky BCM Sokolov se proti pražské Spartě radovaly z jedné výhry.

1.4.2008

Dorostenky BCM.Foto: DENÍK

Liga starších dorostenek pokračovala o víkendu prvními dvěma koly nadstavbové části, tj. skupiny o 1. až 4. místo. V sobotu sehrály sokolovské dorostenky v Praze, v neděli pak odvetu v Sokolově.

WBA Sparta B - BCM Sokolov 68:65

Sobotní utkání bylo vyrovnané po celou hrací dobu, což dokazuje i výsledek jednotlivých čtvrtin. V šesté minutě první čtvrtiny vedly domácí hráčky rozdílem devíti bodů. Sokolovským dorostenkám se však podařilo zlepšenou obranou do konce čtvrtiny vyrovnat na 19:19. Ve druhé čtvrtině opět domácí odskočily na rozdíl devíti bodů na konci čtvrté minuty. Hostujícím hráčkám se však zase podařilo do přestávky skóre srovnat na 38:38.
Po přestávce se již žádnému z družstev nedařilo vytvořit větší bodový náskok. V poslední čtvrtině se hostům přestalo dařit střelecky a dopustily se několika zbytečných osobních chyb, které domácí trestaly úspěšnými trestnými hody. Domácí tak dotáhly utkání do vítězného konce. I přes porážku si zaslouží sokolovské dorostenky za předvedený výkon velkou pochvalu.
Po čtvrtinách 19:19, 38: 38, 51:52. Body BCM: Štrudlová Michaela 16, Obořilová Martina 15, Hanušová Hana a Křížová Barbora po 8, Ondráčková Simona 7, Kyjovská Klára 6 a Fazekašová Petra 5 bodů.

BCM Sokolov - WBA Sparta B 60:50

Nedělní odveta na domácím hřišti se hráčkám BCM Sokolov podařila na jedničku. Na konci šesté minuty první čtvrtiny prohrávaly 6:11 za následující čtyři minuty ale vedly 18:13. V polovině druhé čtvrtiny vedly domácí rozdílem pěti bodů. O tento náskok však, především díky špatnému doskakování, do konce čtvrtiny přišly a v polovině zápasu prohrávaly o dva body.
Po přestávce se situace z pohledu sokolovských hráček ještě zhoršila. V sedmé minutě již prohrávaly rozdílem deseti bodů a zdálo se, že o výsledku utkání je rozhodnuto. Zlepšením obrany, nasazením a bojovností se domácí vrátily do hry v závěru třetí čtvrtiny, když se jim podařilo stáhnout náskok Sparty na čtyři body. Úvod poslední desetiminutovky byl v režii sokolovských dorostenek, které šňůrou deseti bodů za sebou otočily skóre ve svůj prospěch. Vedení se ujaly ve třetí minutě a už si ho do konce zápasu nenechaly vzít.
Po čtvrtinách 18:15, 27:29, 37:41. Body BCM: Štrudlová Michaela 16, Ondráčková Simona 12, Fazekašová Petra 10, Křížová Barbora 6, Hanušová Hana a Obořilová Martina po 5, Kyjovská Klára 4 a Vondrová Eliška 2 body.