Mladší dorostenky Basketbalového centra mládeže Sokolov sehrály v sobotu třetí utkání čtvrtfinále play-off extraligy mladších dorostenek v Olomouci. V předcházejících dvou utkáních na domácím hřišti zvítězily a protože se čtvrtfinále hraje na tři vítězné zápasy, dělilo je od postupu na mistrovství České republiky jediné vítězství. Po nevýrazném začátku se postupně utkání stalo jednoznačnou záležitostí pro sokolovské dorostenky, které zvítězily rozdílem 45 bodů.

OSK Olomouc52
BCM Sokolov 97

Do utkání vstoupily sokolovské hráčky trochu rozpačitě a ve čtvrté minutě prohrávaly 4:7. Následující čtyři minuty však vyhrály 14:0 a otočily tak skóre ve svůj prospěch. Do konce čtvrtiny svůj náskok ještě o tři body zvýšily a před začátkem druhé čtvrtiny vedly již o 14 bodů. Začátek druhé desetiminutovky ale patřil opět domácím děvčatům, kterým se podařilo stáhnout náskok hostů na pouhé čtyři body. Hostující hráčky v těchto okamžicích špatně bránily a nedařilo se jim úspěšně zakončovat útočné kombinace.
Od poloviny této čtvrtiny se však hostující dorostenky opět ujaly role favorita, zlepšily obranu a doskakování pod oběma koši. Začalo se jim zase dařit střelecky a třetí čtvrtinu pak dokonce vyhrály rozdílem třiadvaceti bodů. O vítězi utkání tak přestalo být sebemenších pochyb. Sokolov hrál již velice uvolněně, v útoku předváděl pěkné útočné kombinace, proložené úspěšně zakončovanými rychlými protiútoky a to vše doplněné velmi dobrou obranou.
Díky tomuto vítězství si mladší dorostenky BCM Sokolov vybojovaly účast na mistrovství republiky této kategorie, které se bude konat 2. až 4. května v Praze.
Po čtvrtinách 8:22, 28:45, 37:77. Body BCM: Hanušová Alena 27, Bartáková Lenka a Štrudlová Michaela po 23, Obořilová Martina a Ondráčková Simona po 6, Hanušová Hana a Kyjovská Klára po 4, Fazekašová Petra a Křížová Barbora po 2 bodech.