Starší dorostenky Basketbalového centra mládeže Sokolov sehrály o víkendu poslední dvě utkání finálové skupiny o 1. až 4. místo letošního ročníku dorostenecké lidy na domácím hřišti.
BCM Sokolov – TJ Lokomotiva Liberec 86:61. V sobotu se ujaly domácí poměrně rychle a snadno vedení 12:4. Během celé 1. čtvrtiny BCM velmi dobře bránil a v útoku se dařilo střelecky. Náskok ještě zvýšily na začátku druhé čtvrtiny na osmnáct bodů. Domácí pak polevili v obraně, čehož soupeř okamžitě využil a snížil do poločasu na sed bodů. Po přestávce se stále nemohla dostat domácí děvčat do tempa a v páté minutě prohrávala o tři body, 42:45. Změnou útočného systému a zlepšením obrany se však podařilo Sokolovu vyhrát závěrečné minuty 3. čtvrtiny 16:3 a otočit tak opět skóre ve svůj prospěch. V poslední čtvrtině pokračovaly domácí ve vysokém tempu hry jak v obraně, tak i v útoku, kde se jim začaly dařit rychlé protiútoky. Závěrečnou čtvrtinu vyhrály rozdílem patnácti bodů. Po čtvrtinách 28:13, 40:33, 60:50. Body BCM: Štrudlová 23, Langerová 14, Heidlerová 11, Ondráčková 10, Fazekašová 8, H. Hanušová 7, Kyjovská a Obořilová po 5, Vondrová 2 a Křížová 1 bod.
BCM Sokolov – TJ AŠ Mladá Boleslav 104:43. V neděli čekal na sokolovské dorostenky poměrně lehčí soupeř, družstvo Mladé Boleslavi. V páté minutě první čtvrtiny vedly hostující hráčky 8:7, ale to bylo také jejich poslední vedení v tomto utkání. Od následujících minut vzaly režii hry do svých rukou domácí hráčky, které se snažily velmi aktivně bránit a hrát co nejčastěji rychlé protiútoky. To se jim, i přes několik málo výpadků v jejich koncentraci, dařilo a skóre neustále narůstalo v jejich prospěch. Sokolov střídal různé typy obran, došlo i na vyzkoušení zónové obrany. V závěru se hrstka diváků dočkala i překonání stobodové hranice. Po čtvrtinách 21:12, 50:18, 82:36. Body: Bartáková 19, Štrudlová 17, Fazekašová a A.Hanušová po 16, Ondráčková 10, Heidlerová 9, Kyjovská 7, Vondrová 4, H. Hanušová, Langerová a Obořilová po 2.