Starší dorostenky Basketbalového centra mládeže Sokolov sehrály o víkendu poslední dvě utkání letošního ročníku dorostenecké ligy. Ve skupině o 1. až 4. místo se utkaly v sobotu s družstvem Mladé Boleslavi a v neděli pak hrály v Liberci. Výsledek žádného z těchto zápasů nemohl nic změnit na konečném třetím místě sokolovských dorostenek v lize.

TJ AŠ Mladá Boleslav 52
BCM Sokolov 88

Hostující hráčky se ujaly vedení hned v první čtvrtině utkání a do přestávky si postupně vybudovaly jedenáctibodový náskok. Družstvo se soustředilo především na zónovou obranu a na zakončování útočných kombinací.
Zápas byl, stejně jako nedělní, pro sokolovské dorostenky přípravou pro nadcházející mistrovství ČR mladších dorostenek, které se koná od 2. do 4. května v Praze. Domácím se nedařilo překonat velmi aktivní obranu Sokolova s výjimkou třetí až šesté minuty poslední čtvrtiny, kdy se jim podařilo využít chvilkové nesoustředěnosti hostujících děvčat a vyhrát tuto část utkání rozdílem deseti bodů.
Po čtvrtinách 11:17, 26:37, 36:63. Body BCM: Hanušová Alena 20, Bartáková Lenka 15, Štrudlová Michaela 10, Ondráčková Simona 9, Langerová Tereza 7, Hanušová Hana a Křížová Barbora po 6, Fazekašová Petra 5, Obořilová Martina a Vondrová Eliška po 4, Kyjovská Klára 2 body.

Lokomotiva Liberec 65
BCM Sokolov 71

V neděli čekal sokolovské dorostenky zápas s vedoucím družstvem soutěže. Domácí začaly lépe a na konci šesté minuty vedly 12:5. Pak se ale ukázala síla hostujícího družstva, které zlepšilo zakončování útočných akcí a začalo aktivněji bránit. Na konci první čtvrtiny byl stav vyrovnaný 16:16.
První dvě minuty následující čtvrtiny byly v režii Sokolova, který je vyhrál 11:0. Do přestávky se však podařilo domácím děvčatům snížit náskok na pět bodů.
Poslední dvě čtvrtiny byly naprosto vyrovnané. Třetí čtvrtinu vyhrál o bod Liberec, čtvrtou pro změnu o bod Sokolov. Stejně jako v neděli si hosté zkoušely zónovou obranu a snažily se o aktivní obranu. Podobně jako v sobotním zápasu se však dopustily v poslední čtvrtině v rozmezí dvou minut několika chyb za sebou. Liberec toho dokázal využít a na konci páté minuty vedl 59:58. Následující tři minuty ale patřily opět hostujícím hráčkám, které je vyhrály 10:0 a utkání pak již dovedly do vítězného konce.
Po čtvrtinách 16:16, 32:38, 49:54. Body BCM: Štrudlová Michaela 13, Bartáková Lenka a Obořilová Martina po 10, Hanušová Alena 9, Fazekašová Petra a Ondráčková Simona po 8, Křížová Barbora 6, Vondrová Eliška 4 a Hanušová Hana 3 body.