Na národní šampionát žen v plážovém volejbalu, který se uskuteční o tomto víkendu v Chodově, přijede také nově vytvořený pár Petrová – Ryšavá (Celbová). Stálá partnerka Petrové Hana Klapalová si poranila vazy v koleně na červnovém turnaji Světového okruhu v Norsku.
Diváci a příznivci ženského beach volejbalu uvidí se současnou českou jedničkou Terezou Petrovou hrát účastnici osmifinále na olympijských hrách v Aténách 2004 Evu Ryšavou (Celbovou), která se vrátila na kurty po mateřské dovolené.
Eva Ryšavá s Terezou Petrovou do Chodova přicestují z právě probíhajícího mistrovství světa v plážovém volejbalu, které hostí švýcarský Gstaad. Ve švýcarských Alpách zatím dvakrát ve skupině D prohrály, a to s Číňankami a Kubánkami shodně 0:2.
Do mistrovských bojů v Chodově zasáhnou také dalších sedmnáct dvojic a mezi nimi tyto přední české páry. A to Petra Novotná (čtvrté místo v českém žebříčku) s Markétou Doležalovou, dále Markéta a Kateřina Tychnovy (sedmé až osmé místo), Soňa Nováková (desáté místo) s Martinou Šmídovou (třinácté místo).
Mistrovství České republiky žen bude zahájeno dnes od 9 hodin. Finálové boje se očekávají zítra mezi 16 a 17 hodinou.
Doprovodný program čeká v sobotu a neděli na fanoušky z řad rodičů a jejich ratolesti v celém areálu Za Spartakem. Pro děti budou k dispozici nafukovací atrakce, kolotoče a další lákadla. Dospělí si budou moci vyzkoušet přesnost svého golfového odpalu proti počítači.
Všichni návštěvníci mistrovství republiky žen budou mít po oba dny možnost zahrát si minigolf zdarma. Po skončení finálového zápasu a slavnostním ceremoniálu bude vylosována tombola o zajímavé ceny. Dostatek tekutin pro hráče, ale i diváky po celý víkend je zajištěn v podobě Aquila pitného režimu.
Výzva:
Organizátoři hledají schopné mladé pomocníky a pomocnice pro role podavačů míčů, úklidové čety mistrovských kurtů a zapisovatelů na sobotní a nedělní zápasy mistrovství ČR žen. Odměnou nabízejí trička s logem turnaje a 100 Kč na osobu za den.
Zájemci hlaste se nejpozději na telefonním čísle prezidenta BVC Chodov Jiřího Turečka 777 251 796.