Italské město Bibione a místní tréninkové podmínky se podruhé staly domovem pro sedmnáct děvčat ve věku 11 až 14 let z Beach Volleyball Clubu Chodov.
Volejbalový potěr využije desetidenního intenzivního soustředění nejen k nácviku herních činností a taktiky, ale stejně jako před rokem bude moci čerpat ze zkušeností nejlepších českých trenérů spolu s špičkou v juniorských a kadetských kategoriích. Barvy BVC Chodov vymění za barvy národního juniorské reprezentace nejen v Itálii i chodovská Michaela Voláková.
Od pátku do 4. května zamířilo na opravdové pláže do Itálie sedmnáct dětí z Beach Volleyball Clubu Chodov pod vedením jeho hlavního trenéra a prezidenta Jiřího Turečka. O vydatnou stravu pro malé sportovce a téměř domácí pohodu se bude starat jedna z maminek paní Plaubová.
Deset dní u Jadranu nebude pro chodovské plážové volejbalisty žádnou dovolenou. Dvě tréninkové dávky, každá 1,5 hodiny dlouhá v kombinaci se strečinkem, při teplotách kolem 22 až 26 stupňů Celsia budou dobrým základem pro nadcházející hrací sezónu v České republice.
„Soustředění není pouze o beach volejbalové dřině, ale také o správné partě a italském prostředí. Večer trávíme obvykle procházkami u moře nebo ve městě. Nesmím zapomenout ochutnávku pravé italské pizzy,“ doplňuje Jiří Tureček.
A jaké je srovnání italského Bibione s českým Chodovem a jeho hlavní rozdíly? „Je tam stabilnější počasí. Ale my už jsme si v tom západočeském cípu na déšť zvykli. Písek na přímořských plážích je o něco tvrdší,“ vypozoroval šéf BVC a dodal: „Itálie má moře, my v chodovském sportovním areálu budeme mít v budoucnu plavecký bazén,“ srovnává Jiří Tureček