Krásný slunečný den a perfektně připravená sedmička kurtů na plážový volejbal přivítaly dvaačtyřicet účastníků 5. ročníku turnaje smíšených dvojic Focus Optic v beach volejbale.
S pětkou na pomyslném dortu odstartoval ve čtvrtek 8. května turnaj mixů Focus Optic. Příležitost zahrát si poprvé v sezóně plážový volejbal využili hráčky a hráči registrovaných ve volejbalových klubech i těch, kteří písku a míči propadli.
Domácí Beach Volleyball Club Chodov se blýskl šesti ryze domácími a čtyřmi kombinovanými páry. Mezi chodovské plážové volejbalisty patřila také mužská polovina vítězného páru.
Nejlepší výkon podala a vítězství si z Chodova odvezla dvojice Kořán – Kvapilová, oba hrající šestkový volejbal za Duklu Liberec. Na dalších pozicích se umístila dvojice Sunbeach a pár pod názvem Borůvkový koláč.
Je potěšitelné, že tomuto sportu přibývá nejen fanoušků, kteří vytvořili živou kulisu, ale také mladých talentů. Focus Optic odehrála ve skvělé formě například třináctiletá Natália Erbová, která dobře sekundovala svému partnerovi, hráči extraligové liberecké Dukly, Janu Hejnovskému.
V současné době jen v domácím oddílu trénuje 25 děvčat a chlapců ve věku 10 až 15 let. Protože příklady táhnou, připravil klub BVC Chodov pro svůj dorost a všechny zájemce zájezd na Světový pohár mužů v plážovém volejbalu, který právě v těchto dnech hostí poprvé v historii Česká republika, konkrétně pražská Štvanice. Na včerejší finálové boje se mohli vydat všichni, Beach Volleyball Club totiž připravil pro zájemce na tento zájezd.
Hlavní partner chodovského turnaje společnost Focus Optic věnovala zajímavé ceny, a to poukázky na odběr zboží ve firemních prodejnách.
Více informací naleznete na nové internetové adrese www.bvc-chodov.cz.
Letní program turnajů
Letos se na pískových kurtech BVC Chodov odehraje ještě celá řádka zajímavých turnajů. Ve dnech 17. a 18. května 2008 se zde hraje Gala Cup – Český pohár juniorek, týden nato 24. a 25. května 2008 se hraje Kooperativa Cup mužů, 31. května 2008 BVC pořádá turnaj S Poštovní spořitelnou do finále, což je I. kolo krajského přeboru KK mužů, žen, juniorů a juniorek.
Na 1. června 2008 je připraven turnaj S Poštovní spořitelnou do finále – krajské přebory KK, tentokrát se hraje I. kolo v mixu. Druhé kolo série S Poštovní spořitelnou do finále mužů, žen, juniorek a juniorů se hraje 7. června 2008. O den později je připraveno také druhé kolo mixů. Na 19. až 22. června oddíl připravil mistrovství České republiky žáků a žákyň.
V červenci, a to pátého, se hraje třetí díl série S Poštovní spořitelnou do finále – krajské přebory KK mužů, žen, juniorek a juniorů. Třetí kolo pak mají dne 6. července 2008 na programu mixy. Pak následuje měsíční pauza a 9. až 10. srpna 2008 se bude hrát Lážo plážo Kooperativa Cup Chodov 2008, kde se představí mixy. Zajímavý letní program zakončí ve dnech 16. až 23. srpna 2008 mezinárodní beach kemp Chodov 2008 za účasti týmů z Čech, Itálie, Německa a Polska.