Velký zájem plážových volejbalistů o Kooperativa Cup Český pohár mužů přiměl chodovské organizátory uspořádat páteční kvalifikaci. Do sobotních utkání nastoupilo čtyřiadvacet párů.
Turnajové dvojky Miroslav Svoboda a Michal Bíza neponechali nic náhodě a s jistotou postoupily do finále. Na medailových postech si prohodili svoje startovní čísla s medailemi první tři nasazené dvojice. Do Chodova u Karlových Varů přijeli nejen talenti v mužské kategorii, ale také pamětníci počátků plážového volejbalu na této výspě západních Čech, například Milan Bican, rodák z Karlových Varů a současný hráč extraligového Ústí, který v roce 2001 křtil druhý a třetí kurt.
„V roce 2001 byly v Chodově pouhé tři kurty. Novou tribunu a zadní kurty jsem teď viděl poprvé. Chodovský areál patří podle mého názoru k těm nejkrásnějším u nás. Ve Francii, kde jsem hrál extraligu, jsem si plážový volejbal nevyzkoušel. Mají oproti nám výhodu opravdových pláží a moře písku,“ řekl Milan Bican. Dodejme, že Bicanovi a jeho partnerovi Jakubu Salonovi se nepodařilo projít sítem kvalifikace.
Smolný pátek měl také jeho nejmladší bratr Josef, který do hlavní soutěže také nepostoupil. Z kvalifikace se přes veškerou podporu domácího publika neprobojoval ani jeden domácí pár BVC Chodov.
O překvapení se postarali Štěpán Frynta a Tomáš Turský, kteří se nejen probojovali z kvalifikace do hlavní soutěže, ale v ní dokázali obsadit páté místo.
Výsledky Kooperativa Cupu mužů: 1. Miroslav Svoboda – Michal Bíza (nasazené č. 2), 2. David Kufa – Jan Dumek (nasazené č. 3), 3. Robert Kufa – Martin Tichý (nasazené č. 1), 4. Filip Habr – Milan Moník (nasazené č. 6).
Více informací naleznete na nové internetové adrese www.bvc-chodov.cz.