Už pětadvacet let se na 1.vánoční svátek scházejí vHorním Slavkově futsalové týmy, které jsou skládané speciálně na vánoční Bernard Cup. Astejně jako má vánoční turnaj svou neměnitelnou tradici ve dni pořádání, stejně tradiční jsou ipozvaná družstva, která se jen minimálně mění. Oto zajímavější pak je, že se hodně střídají vítězové a nikdy není dané, že by některé družstvo bylo otolik silnější, že by mělo první místo už dopředu jisté. Letos vůbec poprvé vyhrál tým Rakeťáků, kteří zatím mají ztohoto vánočního turnaje poháry za druhé a třetí místo zpředchozích ročníků.

Výsledky

Červená skupina:

Rakeťáci– ŽOS 1:1,– Truhlárna 1:2,– Kuchta team 3:2,– Oldy team4:1.

ŽOS– Truhlárna 2:2,– Kuchta team 0:0,– Oldy team1:2.

Truhlárna– Kuchta team 1:2,– Oldy team 1:2.

Kuchta team– Oldy team 2:0.

Modrá skupina:

Beverli– Crazy team 1:2,– Bernard 1:2, Stará garda 1:3, Mothers1:0.

Crazy team– Bernard 1:2,– Stará garda 3:2,– Mothers0:0.

Bernard– Stará garda 1:2,– Mothers 2:3.

Stará garda– Mothers 1:3.

Do finálové skupiny postupovaly vždy dva nejlepší celky. Zčervené skupiny to byli Rakeťáci a Kuchta team, zmodré pak Crazy team a Mothers. Ve finále hraje každý skaždým, ale stím, že vzájemný zápas postupujících ze základní skupiny se už započítává ido finálové skupiny. Crazy a Mothers tak do finále šli sbodem za vzájemnou remízu, nejvýhodnější pozici měli Rakeťáci, kteří vzákladní skupině přehráli dalšího finalistu, Truhlárnu.

Finálová skupina:

Mothers– Rakeťáci 2:4,– Kuchta 2:4.

Crazy team– Rakeťáci 1:1,– Kuchta 0:1.

Zápas o9. – 10.místo:

Beverli– ŽOS 3:1.

Zápas o7.– 8.místo:

Stará garda– Truhlárna 1:2.

Zápas o5.– 6.místo:

Bernard team– Oldy team 1:0.

Konečné pořadí turnaje:

1.Rakeťáci, 2.Kuchta team, 3.Crazy team, 4.Mothers, 5.Bernard team, 6.Oldy team, 7.Truhlárna, 8.Stará garda, 9.Beverli, 10.ŽOS sVladimírem Vtípilem.

Na turnaj se přišel podívat iobránce prvoligové Slavie Praha a rodák zHorního Slavkova František Dřížďal, který vánoční Bernard Cup velmi dobře zná. Je nejen jeho tradičním účastníkem jako hráč, ale ijeho vítězem. „Je potěšující, že zokruhu fotbalistů, kteří se tady každý rok pravidelně scházejí, vyšel itakový hráč, který nyní hraje nejen prvoligový fotbal, ale iLigu mistrů,“ zhodnotil turnaj jeho ředitel Karel Bernard. „Velký dík za podporu turnaje si zaslouží pánové Jiří Kosmák a Petr Ott,“ doplnil Bernard.