Pořadatelé postavili sekce na kvalitní úrovni. Překážky v sekcích jsou tvořeny převážně kameny, dále místním potokem, prudkými svahy a kmeny stromů.

Březovský biketrialový klub také vkládá velké naděje do svých svěřenců, kteří mohou využít výhody domácího prostředí. Jedním z nich je devatenáctiletý Richard Lochmann z Josefova, závodící v nejvyšší kategorii Elite, ve které se rok od roku zlepšuje. Zde se utká o přední příčky s různými mistry republiky, mistry Evropy a mistry světa, kterými jsou například Václav Kolář z Blanska a David Herka z Hodonína.

V kategorii Senior má březovský biketrialový oddíl hned trio zkušených jezdců. Daniel Bouda z Březové v této kategorii pokaždé využil domácího prostředí a nebyl žádným českým jezdcem poražen přibližně šest let.

I Jan Čedík z Horního Slavkova má v tomto závodě vysoké ambice. V prvním díle Evropského poháru, který se jel v Itálii, vybojoval velmi dobré 6. místo. Závěr Evropského poháru se uskuteční v září v Německu, kde Čedík může vybojovat celkovou medailovou pozici.

K biketrialu se po delší odmlce vrací také legenda březovského biketrialu Martin Čučman z Březové, který má biketrialové umění přímo v krvi. Tento jezdec mimo jiné drží titul mistra světa.

V tomto závodě si přijdou na své i všichni milovníci cyklistiky, kteří si mohou poprvé vyzkoušet závod na vlastní kůži, a to od 12:00 hodin.
Po závodě je pro účastníky a širokou veřejnost připravena zábava, kde bude mimo jiné vystupovat skupina Red Hot Chilli Peppers Revival.

Program
08.00 – začátek formální a technické přejímky, ukončení formální a technické přejímky je 30 minut před startem jednotlivých skupin,

09.00 – zahájení soutěže, rozprava,

10.00 – hromadný start jezdců kategorie Elite, Junior, Minime a Femine,

11.00 – hromadný start jezdců kategorie Senior, Benjamin, Poussin,

12.00 – hromadný start jezdců kategorie Hobby, HI-TEC Cup - Beginner A, B, C, D,

17.00 – předpokládaný konec soutěže,

19.00 – kulturní program - skupina Red Hot Chilli Peppers „REVIVAL“ – vstup zdarma

Ve večerních hodinách je navíc připraven kulturní program, kde bude zajištěno občerstvení. Při nepřízni počasí jsou zajištěny stany! Po celý den bude také probíhat audiovizuální projekce.