V nich muži BK Sokolov narazili na pátý tým po základní části – TJ Sokol Kraslice. „S tímto týmem máme dlouhodobě kladnou bilanci, proto jsme si i před tímto duelem na zmíněného soupeře věřili," prozradil na úvod trenér Lukáš Šnobl.

Sobotní utkání v Kraslicích bylo jako na houpačce. Muži BK Sokolov do něj vstoupili sebevědomě a rychle se ujali vedení. O něj ale už v průběhu první čtvrtiny přišli, když nechali střílet domácí hráče za tři body a ti se zpravidla nemýlili.

„Utkání se vyrovnalo a prakticky po celou druhou desetiminutovku se oba týmy střídaly ve vedení. Poločasový remízový výsledek tak byl zvěstí, že v play-off nemá nikdo nic jistého a bude se bojovat o každý centimetr palubovky," poznamenal sokolovský kouč.

Navíc si hráči BK Sokolov po změně stran vybrali slabší chvíli, když v obraně byli nedůslední a v útoku neproměňovali volné střely. „Domácí se tak dostali do hrozivého patnáctibodového trháku a zdálo se, že utkání v pohodě dohrají ve svůj prospěch," přiblížil Šnobl.

Ten si spolu s trenérským kolegou Pavlem Havlíkem vybral pro svůj tým oddechový čas, po něm prostřídali hráče. To se neminulo účinkem, jejich svěřenci sebrali zbytek fyzických sil a začali mohutně domácí náskok stahovat.

„Stíhací jízda za obratem v utkání dopadla skvěle, začali jsme proměňovat volné střely, a po ziscích jsme navíc trestali domácí rychlými protiútoky," oddechli si sokolovští trenéři.

První utkání tak z velice nepříjemného stavu dokázali basketbalisté BK Sokolov vyhrát rozdílem tří bodů a udělali tak první krok k postupu do dalšího kola play-off.

TJ Sokol Kraslice – BK Sokolov 85:88 (22:21, 36:36, 68:55).
Sokolov: Jaroslav Smrčka 20, Milan Vážan 19, Rudolf Neudert 13, Jaroslav Polák 13, Antonín Černý 9, Jakub Tvrz 4, Martin Snopek 3, Arnold Jozsef Timár 3, Ivo Rychlý 2, Pavel Tupý 2, Jan Stariat, Patrik Kvasnička.
Kraslice: Bříza 24, Svatoš 16, Junghans 12, Vilček 11, Langhammer 7, Poslední 7, Kurtin 5, Neckář 3.

V neděli pak na domácí palubovce před slušnou návštěvou přivítali Sokolovští Kraslice s vědomím, že mohou prohrát do dvou bodů a postoupí dále.
První čtvrtina utkání byla opět vyrovnaná a zdálo se, že se o postup bude bojovat až do závěrečného klaksonu. Ve druhé čtvrtině ale hostům docházely fyzické síly, čehož domácí využili k až devítibodovému vedení. „Hosté z Kraslic nebyli v neděli tak nebezpeční z trojkového oblouku, a nám tak usnadnili práci v obraně," odpozoroval Lukáš Šnobl.

Po změně stran ve druhém poločase domácí ještě navýšili vedení a pouze kontrolovali průběh utkání.
V závěrečné čtvrtině už nastoupili za BK Sokolov hráči z lavičky, kteří nedostávají jindy tolik herních příležitostí. Domácí se v závěru zápasem bavili. „Hlavním cílem tak mimo výhru bylo, aby každý minimálně jednou skóroval," prozradil trenér Sokolova.

To se povedlo i za cenu, že Krasličtí výsledek duelu mírně zkorigovali. O postupujícím tak bylo rozhodnuto, když se muži BK Sokolov utkají v semifinále play-off s favoritem soutěže, loni ještě druholigovou Thermií Karlovy Vary.

BK Sokolov – TJ Sokol Kraslice 63:56 (16:16, 29:23, 50:34).
Sokolov: Milan Vážan 21, Jakub Tvrz 9, Rudolf Neudert 8, Jaroslav Smrčka 7, Antonín Černý 5, Martin Snopek 3, Patrik Kvasnička 2, Jan Stariat 2, Arnold Jozsef Timár 2, Pavel Tupý 2, Jaroslav Polák 2, Ivo Rychlý.
Kraslice: Langhammer 12, Kuzebauch 11, Bříza 9, Svatoš 8, Junghans 6, Kurtin 6, Poslední 4.

Další výsledky I. kola play-off: BŠM Sokolov – Jiskra Aš 96:98, Jiskra Aš – BŠM Sokolov 78:58. Postupuje Jiskra Aš.
Ve druhém kole se utká BK Sokolov s Thermií Karlovy Vary a vítěz základní části Spartak Chodov nastoupí proti Jiskře Aš. Úvodní zápasy jsou na programu 5. a 6. března.