pokračovala druhá liga basketbalu mužů dalším dvoukolem. BK Sokolov zajížděl na hřistě soupeřů a sice vsobotu kderby na Thermii Karlovy Vary a vneděli na hřistě vedoucího celku soutěže doMostu.

Thermia K. Vary - BK Sokolov 71:74

Vderby měli hosté Thermii co vracet, protože vprvní polovině jsme na domácím hřišti prohráli nešťastně ojeden bod. Družstvo BK Sokolov provází po Novém roce marodka a někteří hráči kvůli studijním povinnostem absentují. Na Thermii hráči BK dorazili pouze vosmi, ztoho dva hráči byli združstva U20 (Stariat junior a Vážan). Petr Kratochvíl nastoupil kutkání rovnou zautobusu zPrahy a po utkání zase ihned odjel za svými studijními povinnostmi. Thermie je mladý ambiciózní celek, takže mírné obavy ovýsledek byly namístě.

Začátek zápasu a vlastně 90% utkání bylo jasně vsokolovské režii. „Zaskočili jsme sebevědomého soupeře dobrou obranou a skvěle organizovaným útokem pod vedením Zdeňka Davida, který dělal zobránců Thermie občas přihlížející diváky,“ popsal průběh utkání trenér Primus. Soupeř naopak nenacházel recept na obranu hostů a působil zcela bezradně. Výsledek první čtvrtiny 6:21 hovoří sám zasebe.

Vprůběhu dalšího utkání se nic neměnilo, jen útok hráčů Thermie se zpřesnil zásluhou výborné střelby Slavíka. Poločasový výsledek 29:46 dával naději na konečný úspěch.

Třetí čtvrtina nepřinesla nic nového a rozdíl ve skóre se prakticky neměnil. Thermia vyhrála tuto část 18:16. Vposlední čtvrtině domácí vsadili vše na jednu kartu a to se jim vyplácelo. Stříleli ze všech pozic a začalo se jim dařit. Slavík a Pešek táhli skóre domácích, dali z24bodů 22a obrana Sokolova si snimi nevěděla rady. „Nám se přestalo střelecky dařit, docházely síly a utkání směřovalo do dramatické koncovky. Tvrdé, místami za hranicí pravidel hrané utkání jsme hráli všesti hráčích. Domácí stáhli naš náskok minutu před koncem na nerozhodný výsledek 71:71. Přesto se drama nekonalo, šestkou a košem Kratochvíla jsme zvrat nedopustili a dotáhli derby do vítězného konce,“ dodal kzávěru zápasu trenér Sokolova. Skvrnou na utkání bylo zranění Ježka několik sekund před koncem utkání.

Poločas 29:46. Čtvrtiny: 6:21, 23:25, 18:16, 24:12. Body: Zdeněk 29 (3), Kratochvíl 15 (2), Stariat 14, Ježek 12, Smrčka 4.Fauly 25:14, trojky 4:5, trestné hody 7/1–24/15.

Baník Most - BK Sokolov 87:56

Do Mostu sokolovští basketbalisté odjeli pouze sšesti hráči. „Vprvních fázích hry jsme sdomácímu drželi krok a po první čtvrtině jsme prohrávali 25:19. Ale ve druhé čtvrtce jsme si vybrali slabší chvilku a domácí toho dokonale využili,“ okomentoval trenér Primus rozhodující moment zápasu. Vrozmezí 4.až 8.minuty druhé čtvrtiny vyhráli tento úsek hry jasně 15:0 a ovýsledku bylo rozhodnuto. Zbytek utkání se dohrál vpoklidném nedělním tempu a výsledek 87:56 odpovídal poměru sil na hřisti.

Poločas 55:34. Čtvrtiny 25:19, 30:15, 16:11, 16:11. Body: Stariat 15, Diviš 14 (2), Zdeněk 9 (1)Vážan 7, Stariat jun. 6, Smrčka 5.Fauly 18:11, trojky 8:3, trestné hody 13/7–18/13.