Po vánočních svátcích pokračovala o uplynulém víkendu druhá liga basketbalistů a na sokolovský tým čekalo dvojutkání s družstvem Jiskra Aš.
Podle pohledu do tabulky by se mohlo zdát, že hráči BK Sokolov byli jasnými favority, neboť jejich protivník opanoval poslední příčku. Sokolov roli favorita nakonec v obou zápasech potvrdil, i když jeho soupeř bojoval a nedal svou kůži lacino.

BK Sokolov - Jiskra Aš 71:60

Sokolovští muži nastoupili do utkání pouze s devíti hráči, když ze studijních důvodů chyběli Kratochvíl s Grófem a pro nemoc Vážan. Základní sestava ve složení Stariat sen., Ježek, Zdeněk, Štych a Diviš měla od počátku utkání převahu. Snažila se soupeře přehrát rychlými protiútoky, což se dařilo, ale k většímu bodovému odstupu jim bránila nepřesnost v zakončování. Přesto si do poločasu vytvořili třinácti bobový náskok a mohlo se zdát, že ve druhém poločase tento ještě navýší.
Ve třetí čtvrtině si však domácí hráči vybrali slabší chvíli, soupeř ucítil svou šanci a snížil až na rozdíl pěti bodů.
V poslední části se tak bojovalo o každý koš. Sokolovští hráči se naštěstí včas vzpamatovali, odskočili hostům na dvouciferný rozdíl a dokráčeli k prvnímu novoročnímu vítězství.
Stínem utkání bylo zranění dvou hráčů Ježka a Štycha, kteří zřejme budou týmu chybět delší dobu.
Po čtvrtinách 18:14, 38:25, 49:44. Body: Stariat sen. 27, Zdeněk 20, Bělík 7, Ježek 6, Diviš 5, Stariat Jan jun.4, Smrčka 2, Sochovský a Štych.

Jiskra Aš -BK Sokolov 72:87

Ani ne po šestnácti hodinách se oba soupeři proti sobě postavili znovu, tentokrát na palubovce Jiskry Aš. Sokolovští přicestovali bez zraněných z předešlého utkání jen v sedmi hráčích.
Úvod zápasu zastihl lépe připravené domácí, kteří rychle vedli 5:0. Pak se probudili i sokolovští a šnůrou sedmi bodů šli do vedení. V dalším průběhu se obě družsta přetahovala o vedení. Hráči Sokolova měli v této části zápasu potíže zejména s útočným doskakováním hráčů Aše, díky nemuž meli domácí opakovaně možnost zakončovat své neúspěšné střely. Ještě v sedmé minutě druhé čtvrtiny byl vyrovnaný stav 31:31. Od té doby byl sokolovský tým neustále kousek v předu a s přibývajícím časem získával náskok, který mu dodal potřebný klid do závěrečných minut.
Velkou zbraní Sokolova v tomto utkání byly trojky, kterých hráči zaznamenali jedenáct (Zdeněk 6, Diviš 4, Stariat Jan jun. 1). Velmi dobrým výkonem se prezentovali mladí hráči Stariat Jan jun. a Sochovský, kteří svým nebojácným výkonem pomohli k vítězství. Jinak si pochvalu zaslouží celé družstvo za kolektivní a disciplinovanou hru.
Po čtvrtinách 19:19, 36:40, 54:62. Body: Zdeněk 32, Stariat sen. 15, Diviš 14, Stariat Jan jun. 9, Smrčka 8, Bělík 5, Sochovský 4.
Ostatní výsledky 12. kola: Č. Budějovice – Písek 93:85, Strakonice – Klatovy 91:45, Ústí n.L. – Teplice 76:78, K. Vary – Most 77:88, Rokycany – Beroun 101:71.
12. TJ Jiskra Aš⋌1 9 695: 813 11
Další zápasy: sobota 19. 1. Thermia K. Vary – Sokolov, nedělě 20. 1. Most – Sokolov.