A i díky tomu patří na palubovce k nepřehlédnutelným hráčům. Doslova. Platí to i o Lize mistrů. „Je to zážitek pro každého hráče, který se dostane do soutěže, jako je Champions League,“ culí se karlovarský Kočka, který po zranění nahrávačské jedničky Lukáše Ticháčka zaujal jeho pozici.

VK ČEZ Karlovarsko.Zdroj: Deník / Daniel Seifert

V souboji Karlovarska s německým Friedrichshafenem naskočil Kočka do závěru druhého setu, a hned o sobě dal vědět. I když Vary nedotáhly druhý set do vítězného konce, a prohrávaly tak 0:2 na sety, tak v tom třetím právě Kočka nastartoval bodově nejen univerzála Patrika Indra, ale také smečaře Lukáše Vašinu, kapitána Karlovarska. A rázem bylo Karlovarsko zpět v utkání, když snížilo na 1:2.

„Je hezké, že jsme vyhráli alespoň ten jeden set, ale škoda některých malých věcí, kde jsme mohli uhrát daleko víc bodíků a mohli třeba soupeře porazit i ve druhém setu,“ zpětně vypočítává Kočka. To ve čtvrtém setu jako by došel Karlovarsku volejbalový dech, když Friedrichshafen si vytvořil až devítibodový náskok.

„My jsme na začátku čtvrtého setu trochu polevili a na začátku to bylo 1:6 a už jsme se do toho nedostali,“ zklamaně přidává k prvnímu utkání Kočka.

„Bojovat, bojovat za každého stavu, nevzdat se. Uhrát co nejvíce bodů i setů,“ dodává závěrem k následujícím zápasům Ligy mistrů, které Karlovarsko ještě čekají.