VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bojovníci Kamikaze brali téměř půlku medailí

Mariánské Lázně - Mladí sokolovští karatisté se představili v prvním kole mezinárodní ligy, na tatami v Mariánských Lázních přesvědčili o svých kvalitách

21.4.2015
SDÍLEJ:

Ocenění z prvního kola ligy v Mariánských LázníchFoto: Kamikaze Sokolov

Poslední víkend v měsíci březnu proběhlo první kolo letošního ročníku „mezinárodní ligy kumite mládeže v kyokushin karate", a to v nádherné, nově zrekonstruované sportovní hale v Mariánských Lázních.

Sokolovští závodníci přijeli v poměrně silné sestavě a hojném počtu, ale především jako vždy dobře připraveni a naladěni.

V tomto roce začala soutěž probíhat podle nových pravidel, převzatých až na maličkosti z pravidel WKO Japan, která jsou poměrně tvrdá, a bylo znát, že některé děti si musí na změny teprve zvyknout, rovněž tak i rozhodčí.

Borci z oddílu Kamikaze Sokolov již na trénincích měli téměř roční přípravu na nová pravidla, a tak to pro ně na závodech nebylo až takové překvapení a tato výhoda se pak samozřejmě projevila i na zisku medailí v tomto prvním kole mezinárodní ligy kumite.

Celkem si sokolovští bojovníci odvezli téměř polovinu medailí a jednu zvláštní cenu.

V kategorii mladších žáků se ve finále utkali dva závodníci Kamikaze, a to favorit této skupiny Adam Sejkora a Matěj Winter, který je začátečníkem, ale talentovaným. Adam však svoji roli favorita potvrdil a s přehledem zvítězil a získal zlato a jeho oddílový kolega Matěj pak stříbro.

V kategorii mladších žákyň se pak poměrně nekompromisně konfrontovala v boji o medaile děvčata z oddílu Kamikaze Sokolov a rozdělila si první tři místa v tomto pořadí, zlato získala ve vyrovnaném finále po pěkně provedené technice kopu na hlavu Karolína Ryšková, stříbro pak vybojovala Natália Kirchnerová. Bronzovou medaili si z této soutěže odvezla Štěpánka Hrabáková, a tak všechny medaile z této kategorie putovaly do Sokolova.

V kategorii starších žáků ve váze do 45 kg vybojoval stříbrnou medaili pro Sokolov Tadeáš Regeti.

V další kategorii starších žáků nad 45 kg se ve finále utkali opět dva sokolovští zástupci, a to Vojta Kurák a Mario Suchý. Mario Suchý se přes opakovaná varování rozhodčími dopouštěl faulů a byl v tomto zápase diskvalifikován. Zlatou medaili si tedy pověsil na krk Vojta Kurák, který i přes svůj výškový handicap předváděl na cestě až do finále výborné výkony a první místo si zasloužil. Mariovi Suchému tedy připadlo stříbro.

S napětím a zvědavostí jsou vždy očekávané ze strany sokolovských fanoušků a závodníků dvě kategorie, a to ta, ve které startuje Jiří Žofčin jr. a Dan Vydra. U těchto dvou závodníků je vidět vždy pěkný a technicky vyspělý boj, který převážně oba zakončují před časovým limitem. Jinak tomu nebylo ani v tomto kole ligy.

V kategorii mladších dorostenců do 50 kg se objevuje Jiřímu Žofčinovi jr. nová konkurence, a to ve vlastním oddíle Kamikaze Sokolov, a sice Radek Ryška a Pavel Plesník. Tito tři závodníci trénují pod vedením trenéra Mgr. Jiřího Žofčina již více než pět let, jsou ve stejné kategorii a mají stejnou přípravu, ale na tatami (zápasišti) musí bojovat každý sám za sebe.

V opravdu krásných zápasech této kategorie obsadili Sokolováci opět první tři místa a vybojovali tak další tři cenné kovy. Bronz si odváží technicky vyspělý Pavel Plesník, stříbro Radek Ryška a zlato Jiří Žofčin jr., který nenechal nikoho ze svých příznivců na pochybách o své formě, až do finále vyhrával své zápasy před časovým limitem a na závěr byl vyhlášen i nejlepším technikem celé soutěže a získal tak pro Kamikaze Sokolov tuto speciální cenu.

V mladších dorostenkách se v sokolovském oddíle pomalu, ale jistě objevuje další nový talent, a to Markéta Martínková, která je výborně připravena především fyzicky, což potvrdila i v Mariánských Lázních, kde vybojovala zcela jednoznačně zlatou medaili.

No a další z již zmiňovaných závodníků z Kamikaze Sokolov Dan Vydra, který měl také potvrdit roli favorita v kategorii juniorů do 65 kg, se podle předpokladů dostal po výborném výkonu do finále, kde se střetl s vynikajícím závodníkem z Naramy Plzeň Radkem Štádlerem, kterého nakonec Dan porazil a získal první místo a další zlatou medaili. V této kategorii vybojoval pro Sokolov ještě bronz nadějný závodník Adam Klement, který vyřadil svého oddílového kolegu Martina Hajdů, na kterého zůstala jen ta pomyslná bramborová placka za čtvrté místo.

V poslední kategorii junioři nad 70 kg získal pro sokolovské barvy stříbro Ladislav Taušner.

Celé závody měly velmi rychlý spád, a to především proto, že závodníci byli velmi dobře připraveni a hodně zápasů končilo před časovým limitem, což je důsledek změny pravidel, která se čím dál více přibližují reálnému boji a krizovým situacím v životě. Příprava na tento druh zápasů je sice pro mládež náročnější, ale pro nečekané situace v životě naprosto nenahraditelná.

Oddíl Kamikaze Sokolov děkuje městu Sokolov a krajskému úřadu Karlovy Vary za jejich podporu a doufá, že naše výsledky jim a všem našim příznivcům udělají radost. Tato mládež je naše budoucnost a její chování a přístup k tréninkům je příkladný a chvályhodný.

Velký podíl na této přípravě nesou také rodiče dětí a školy, i jim patří velké poděkování.

Oddíl Kyokushin karate - Kamikaze Sokolov

Autor: Redakce

21.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 15 000 Kč

Prodavači v prodejnách Prodavačka. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Způsob kontaktu uchazečů:, -telefonicky (Vyrutová Jitka, 352 683 058, 724 861 761, p. Polčinová Olga 724 253 532), -e-mailem ( polcinova@zkdsusice.cz), -osobně na adrese Školní č.p. 587/5, 357 51 Kynšperk nad Ohří, popřípadě kancelář vedoucího střediska Sokolov na adrese: Sokolov, K.H.Borovského 1927), , Místo výkonu práce: COOP potraviny TUTY, Školní č.p. 587/5, 357 51 Kynšperk nad Ohří, , Upřesňující informace: , - vyučení nebo praxe v oboru, - mzda od 15.000,-Kč do výše dle dosažené tržby, - zaměstnání na dobu určitou do 30.6.2019 a poté na dobu neurčitou, , Zaměstnanecké výhody: stravenky + příspěvek na dopravu, , Pracovní doba: Po-Pá 6:30-18:00 hod. , sobota 7:00-12:00, neděle 8:00 - 12:00 hod.. Pracoviště: Západočeské konzumní družstvo sušice - kynšperk, Školní, č.p. 587, 357 51 Kynšperk nad Ohří. Informace: Olga Polčinová, +420 724 253 532.

Obchod - Obchod Vedoucí prodejny, provozu 20 000 Kč

Vedoucí pracovních týmů v prodejnách Vedoucí prodejny potravinářského zboží typu MASNA/ UZENINY. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Upřesňující informace:, - Náplň práce:, - řízení pracovního kolektivu, vedení administrativy, objednávky, zodpovědnost za chod prodejny, - obsluha zákazníků, prezentace a prodej zboží (příjem, příprava, skladování), inventury, - zodpovědnost za pokladnu, čistotu na prodejně a dodržování předepsaných standardů, , Požadujeme:, - samostatnost, zodpovědnost, komunikativnost, časovou flexibilitu, ochota učit se, - vyučení v oboru prodavač nebo kuchař/číšník a praxe - VÝHODOU , - trestní bezúhonnost, zdravotní způsobilost pro práci s potravinami, - příjemné vystupování , , Nabízíme:, - zaměstnání na plný pracovní úvazek, nástup možný ihned, - prodloužení pracovního poměru na dobu neurčitou, - zajistíme důkladné zaškolení, - odpovídající mzdové ohodnocení + zaměstnanecké benefity, , Zaměstnanecké výhody:, - nákup kuřecího masa za zvýhodněné ceny, zaměstnanecké poukázky na nákup v prodejnách RABBIT, , Způsob kontaktu:, - telefonicky - 702 018 042, od 8:00 hod. - 17:00 hod. , - e-mailem - zidek@rabbit.cz, - osobně - Kosmonautů 5358, 430 01 Chomutov, 8:00 hod - 17:00 hod.. Pracoviště: Rabbit trhový štěpánov a.s. .- 003, 5. května, č.p. 317, 358 01 Kraslice. Informace: Jaroslav Zídek, +420 352 686 114,702 018 042.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 17 000 Kč

Obsluha strojů a zařízení, montéři Obsluha výrobních strojů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 15. Poznámka: Upřesňující informace:, - SŠ vzdělání s výučním listem nebo s maturitou, - Úroveň českého jazyka minimálně A1, , Zaměstnanecké výhody:, - stravenky, - firemní jídelna, - týden dovolené navíc, - příspěvek na dopravu, , Způsob kontaktu:, - e-mailem - info@ept.cz, - telefonicky - 352 350 234, 352 350 244, 355 337 400, od 8:00 hod. - 12:00 hod. a 12:30 hod. - 14:00 hod.. Pracoviště: Ept connector s.r.o., 357 09 Habartov. Informace: Gabriela Holubová, .

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 14 740 Kč

Ostatní odborní pracovníci v administrativě a správě organizace Odborný referent - oddělení právních vztahů k nemovitostem. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14740 kč, mzda max. 22170 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Způsob kontaktu uchazeče:, Posuzovány budou žádosti o přijetí do služebního poměru a zařazení na služební místo nebo žádosti o zařazení na služební místo (dále jen „žádost“) podané ve lhůtě do 30.5. 2018, tj. v této lhůtě zaslané služebnímu orgánu prostřednictvím provozovatele poštovních služeb na adresu služebního úřadu Katastrální pracoviště Sokolov, Boženy Němcové 1932, 356 01 Sokolov nebo osobně podané na podatelnu služebního úřadu na výše uvedené adrese. Žádost lze podat rovněž v elektronické podobě podepsanou uznávaným elektronickým podpisem na adresu elektronické pošty služebního úřadu kp.sokolov@cuzk.cz nebo prostřednictvím datové schránky (ID datové schránky služebního úřadu: av8iedb)., Obálka, resp. datová zpráva, obsahující žádost včetně požadovaných listin (příloh) musí být označena slovy: „Neotevírat“ a slovy „Výběrové řízení na služební místo odborný referent – oddělení právních vztahů k nemovitostem, Katastrální pracoviště Sokolov “., , Na služebním místě jsou vykonávány zejména následující činnosti:, o Odborné činnosti při přípravě, výběru a vyhodnocování údajů o vzniku, zániku nebo změně práv k nemovitostem s využitím rozsáhlé podkladové dokumentace pro poskytování údajů z katastru nemovitostí,, o Vyřizování věcí ve správním řízení, posuzování podkladů pro správní řízení, provádění důkazů potřebných ke zjištění stavu věci a zajišťování důkazů,, o zajišťování odborných agend výkonu státní správy ve vymezeném dílčím úseku,, o samostatné vyřizování dílčích částí správního řízení podle běžných postupů, opatřování podkladů pro vydání rozhodnutí včetně jejich ověřování a došetřování, příprava usnesení o postoupení,, o na základě pověření ředitele Katastrálního úřadu pro Karlovarský kraj je zmocněn k podpisu rozhodnutí vydávaných ve správním řízení a dalším úkonům podle přílohy č. 4 Organizačního řádu Katastrálního úřadu pro Karlovarský kraj,, o provádí a odpovídá za veškeré administrativní činnosti spojené s vyřizováním vkladových řízení, příprava korespondence, vedení spisových obalů, zápis údajů do příslušných řízení, vydávání smluv, spolupracuje s obecními úřady, finančními úřady, okresním a krajským soudem, dalšími subjekty,, o kontroluje správnost výše úhrady správního poplatku v návrhu na zahájení řízení o povolení vkladu do katastru, provádí administrativní činnosti související s vybíráním nebo vrácením přeplatku., , Místem výkonu služby je Katastrální pracoviště Sokolov, Boženy Němcové 1932, 356 01 Sokolov ., , Bližší informace poskytne:, Ing. Martin Raška, Ph.D., Ředitel Katastrálního pracoviště Sokolov, Tel.: +420 352 357 760, e-mail: martin.raska@cuzk.cz. Pracoviště: Katastrální úřad pro karlovarský kraj - 001, Boženy Němcové, č.p. 1932, 356 01 Sokolov 1. Informace: Martin Raška, +420 352 357 760.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Modeláři pořádají výstavu

Ilustrační foto

Žáci dávali první pomoc. Problém měli s transportem zraněných

Unikátní objev! Vojenský prostor ukrýval tvrziště

Doupov – Unikátní objev se podařil archeologům územního odborného pracoviště Národního památkového ústavu v Lokti (NPÚ).

Dominuje pyl trav a obilovin

Sokolovsko – Pyl trav a obilovin bude dominantním alergenem pro příští období.

Ukájel se za dveřmi bytu ženy, kterou pronásledoval

Rotava – Ženu v Rotavě si náhodně vybral a pak ji soustavně obtěžoval. Za dveřmi jejího bytu se dokonce ukájel. To je případ osmadvacetiletého muže, který se teď bude před soudem zpovídat z nebezpečného pronásledování a z výtržnictví.

Slovanská epopej v Brně a proč už nepotřebujeme žádné další zákony: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 18. května 2018.

MS HOKEJ 2018 - AKTUÁLNÍ ZÁPASY

15.05 (20:15) Lotyšsko - Dánsko
15.05 (20:15) Rusko - Švédsko
17.05 (16:15) USA - Česko
17.05 (16:15) Rusko - Kanada
17.05 (20:15) Švédsko - Lotyšsko
17.05 (20:15) Finsko - Švýcarsko
19.05 (15:15) Švédsko - USA
19.05 (19:15) Kanada - Švýcarsko
20.05 (15:45) USA - Kanada
20.05 (20:15) Švédsko - Švýcarsko
DALŠÍ ZÁPASY❯❯

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT