Náročný závěr sezony absolvují boxeři oddílu Baníku Sokolov. Nedávno se zúčastnili dvou kol oblastní soutěže v boxu, z nichž jedno bylo spojeno i s reprezentačním zápasem se Slovenskem a to je nyní na oplátku pozvalo na Slovensko na XII. ročník mezinárodního turnaje smíšených družstev kadetů a juniorů O putovní pohár Záhoria v Malackách. V barvách české reprezentace nastooupili tři borci sokolovského oddílu.
První den se naši reprezentanti utkali s prvním výběrem Slovenska. Václav Hejda nastoupil ve váze do 52 kilogramů proti Klimovi. „Václav prohrál na body 2:1. Bylo to vyrovnané. Stejně dopadl i jeho zápas druhý den proti Jankovi, který startoval za druhý výběr Slovenska. Václav se snažil, ale soupeř ho trefoval z odstupu,“ řekl trenér Jan Malý.
Jedna prohra a jedna výhra je výsledek Karla Hejdy, který startoval ve váze do 50 kilogramů. „Nastoupil proti Mezeiovi. První kolo bylo vyrovnané, ale ve druhém soupeř Karla trefil přímo na nos a doktor zápas ukončil. Druhý den se náš boxer postavil proti Keszelimu a vyhrál v prvním kole technickým k.o.,“ popsal zápasy mladšího Hejdy trenér Malý.
Stejný výsledek vybojoval i Michal Hoško, sokolovský rohovník ve váze do 57 kilogramů. „První den prohrál se Zsöldem vyrovnané utkání 1:2, ale druhý den na body porazil Kovácze,“ pochválil mladého boxera Jan Malý. Společně se Sokolováky reprezentovali Česko ještě dva brněnští boxeři, ale protože z devíti kategorií obsadilo Česko pouze pět, na turnaji skončilo za dvěma domácími týmy a Maďarskem čtvrté.
Tento víkend se boxeři účastní dalšího náročného turnaje v německém Saalfeldu.