Boxeři sokolovského Baníku opět skončili krůček pod nejvyšší metou. Na prestižním turnaji Julia Tormy v Praze získali všichni sokolovští borci medaile, ale ani jediná nebyla zlatá. „I tak to beru jako úspěch, protože na turnaji startovali mnohem zkušenější a starší soupeři,“ řekl trenér boxerů Jan Malý.
Stříbro z mezinárodního turnaje přivezli Václav Hejda a Michal Hoško, Karel Hejda se vrátil s bronzem. Václav Hejda ve váze do 54 kilogramů přešel do finále přes slovenského Jelínka a o zlato se utkal s Hulijevem z Prahy. „S ním už Václav boxoval potřetí. Předtím dvakrát prohrál. I nyní se nedařilo. Václavovi se obnovilo zranění ramene a mezi 3. a 4. kolem jsem mu proto sundal rukavice,“ vysvětlil Jan Malý.
Michal Hoško měl ve váze do 64 kilogramů postup do finále snadný, protože jeho soupeř Polák Babijak se před zápasem zranil a nenastoupil. Ovšem ve finále Michal narazil na jednoho z nejzkušenějších rohovníků na turnaji. „Polák Grolewski má odboxováno už sto utkání. Michal mu vzdoroval do třetího kola. Pak ho soupeř trefil dvakrát na solar a museli jsme vzdát,“ přiblížil zápas kouč Malý.
Karel Hejda v kategorii do 51 kilogramů, kde startovali čtyři nejlepší kadeti domácího Česka, neprošel přes Massela do finále. „Karel proti stejnému soupeři už dvakrát vyhrál, ale tentokrát se mu nedařilo a prohrál rozdílem dvou bodů,“ řekl Jan Malý. O třetí místo se utkal s Anderlem z Prahy. „Karel se po prvním kole ujal výrazného vedení, o které však ve druhém kole přišel. Zápas měl infarktový průběh, ale pro nás se šťastným koncem, když nakonec náš boxer vyhrál o dva body,“ pochválil rohovníka jeho trenér Malý. Sokolovský oddíl boxu zakončí letošní rok dnes v Třeboni soutěžním kolem.