Hned šest boxerů hájilo barvy Oddílu boxu Baníku Sokolov na mistrovství republiky kadetů v Krnově, které konalo o uplynulém víkendu. „Tolik kluků jsem ještě za svou kariéru trenéra s sebou nikdy neměl,“ komentoval situaci kouč Jan Malý. „Už jenom to je úspěch,“ dodal.
Za Sokolov v Krnově nastoupili bratři Karel a Václav Hejdovi, Michal Hoško, Patrik Dbalý, Lukáš Havlena a nováček Petr Arkenberg. Právě ten si o nominaci řekl na posledním ligovém kole v Třeboni, kde nastoupil proti Špringelovi z Jičína. „Byl to jeho první zápas, ale nastoupil s velkou chutí vyhrát. Snažil se trefit soupeře, ale nevyvaroval se nováčkovským chybám,“ popsal zápas trenér Malý. „V závěru kol mu docházely fyzické síly a pak už soupeře trefoval otevřenou dlaní, za což byl dvakrát rozhodčím veřejně napomenut, tím přišel o několik bodů a zřejmě proto prohrál,“ vysvětlil Jan Malý.
Kouče potěšil i Patrik Dbalý. Ten nastoupil proti Mirzájevovi z SKB Praha. „Když Patrik začínal s boxem, nečekal jsem, že u toho vydrží. Jenže on se v poslední době hodně zlepšuje, už tři zápasy v řadě vyhrál,“ pochválil rohovníka jeho trenér. „I když byl v prvním kole počítán, dokázal přidat na aktivitě a postupně si vytvořil bodovou převahu a zaslouženě vyhrál,“ vrátil se k zápasu Dbalého s Mirzájevem Jan Malý.
Nejen se soupeřem, ale s doznívající nemocí musel v Třeboni bojovat Karel Hejda, který nastoupil proti domácímu Chadrabovi. „Karla jsem kvůli nemoci nechtěl do Třeboně ani brát, ale on mermomocí chtěl. Po prvním kole už chtěl, abych mu sundal rukavice. Já mu řekl, že vede, tak ať vydrží ještě jedno kolo. Nakonec vydržel i to třetí. A i když mu už v závěru docházely síly, zkušeností a chytrou taktikou soupeře porazil,“ řekl sokolovský kouč.
Výhru před republikovým šampionátem si připsal i Michal Hoško. „Nastoupil proti pardubickému Štaudovi. Bylo vidět, že mu pomohlo týdenní reprezentační soustředění, na kterém byl před ligovým kolem s Hejdovci, Bečvářem a Havlenou. Michal měl v závěru kol více síly a vyhrál na body,“ popsal zápas Jan Malý.
Naopak s prohrou se museli v Třeboni vyrovnat Lukáš Havlena a Václav Hejda. „Lukáš boxoval s Bendíkem z Českých Budějovic. Soupeř měl převahu, byl přesnější a vyhrál na body,“ shrnul Jan Malý. „Václav, aby si vůbec zaboxoval, tak nastoupil proti Šestákovi, loňskému mistrovi, který ale startuje v těžší váze a oproti Václavovi je i vyšší. To hrálo velkou roli. Držel si Vaška od těla a vyhrál těsně na body,“ řekl kouč Malý.