Tentokrát vyrazila sokolovská výprava v omezeném počtu, jelikož Lukáš Havlena a Václav Hejda se ve stejném termínu zúčastnili s plzeňskými boxery turnajů na Ukrajině a v Litvě. Ani na východě Evropy se tito dva borci neztratili. Havlena si přivezl stříbrnou medaili, Hejda potom bronz.

Do Oelsnitz tak trenér Jan Malý odcestoval pouze se čtyřmi svými svěřenci. Své utkání měly odboxovat i dvě zástupkyně něžného pohlaví v tomto tvrdém sportu, Hana Bečvářová a Denisa Bistiaková. „Bohužel našim děvčatům nakonec nepřijely avizované soupeřky,“ smutnil trenér Malý.
A tak se mezi dvanácti provazy představili nakonec pouze dva sokolovští zástupci. Ve „třicítce“ nastoupil René Hejda proti Nicku Grosserovi z Rotweineru. Jeho soupeř předvedl klasický německý netechnický buldočí styl. Od začátku se tlačil do Reného. Ten dokázal šikovně uhýbat, následně bodovat a to mu nakonec vyneslo těsné vítězství na body.

Druhým sokolovským zástupcem na turnaji byl ve váze +91 kg Petr Akenberg. Proti tomu se do ringu postavil Radion Deetz z Gery. Akenberg nenechal svého soupeře vůbec rozboxovat a od začátku na německého borce doslova vlétl. „Musel jsem na něj křičet, aby se trošku zklidnil. Svému soupeři nedal vůbec šanci, již po prvních pár vteřinách byl německý boxer počítán. Poté, kdy rozhodčí pustili zápas dále, Petr opět na svého soupeře zaútočil, zasáhl ho dvěma tvrdými direkty, a Deetz byl znovu počítán,“ řekl k zápasu sokolovský trenér Jan Malý.Druhé počítání v jednom kole znamenalo automatické ukončení zápasu vítězstvím RSC sokolovského borce.

I v dalších týdnech budou mít boxeři Baníku Sokolov opět napilno. Již v příštím týdnu se zúčastní mezinárodního turnaje v jihočeské Třeboni a ligového kola v Plzni. Další víkend odcestují k turnaji do německého Saalfeldu a na začátku července je čeká znovu klání v Německu, tentokráte zamíří do vzdáleného Aachenu.