Po slaběji obsazeném domácím turnaji v Sokolově, kam se boxerům ze vzdálenějších míst příliš nechtělo, čekalo rohovníky sokolovského klubu další, v pořadí již čtvrté kolo České národní ligy v Dřetovicích nedaleko Prahy. Tam přivezl kouč Jan Malý celkem sedm zástupců.

Prvních pět se představilo v kategorii školní mládeže.

První šel mezi provazy Martin Goliáš, který měl za protivníka Melounka z Kostelce. „Už spolu jednou boxovali, Martin tehdy vyhrál na body. Teď ale soupeři nedal vůbec šanci a v prvním kole rozhodčí zápas pro jasnou převahu ukončil. Martin ještě letos neprohrál, je to velká naděje sokolovského boxu,“ poznamenal kouč Jan Malý.

Poté se v ringu představil Tomáš Goliáš, v duelu zkušených borců proti o rok staršímu soupeři. „Tomáš se sice snažil, ale soupeř byl tvrdší a vyhrál těsně na body,“ přiblížil sokolovský trenér.

Poté nastoupila Eliška Gubová proti Rozsívkové z Kostelce. A ani tentokrát neprohrála. „Byla jasně lepší, jednou už stejnou soupeřku porazila před limitem. Teď její protivnice ukázala zlepšení, přesto měla Eliška jasnou převahu, a výhra na body,“ popisuje Jan Malý.

Jako poslední se ve školní mládeži ukázal ze sokolovských zástupců Kevin Vu a musel jít proti kadetovi Píchovi z Poděbrad. „Jinak pro něj nebyl soupeř a musel by stát. Soupeř byl starší a útočnější, to rozhodlo o naší porážce na body,“ líčí kouč BC Sokolov.

V kadetech hájil sokolovské barvy ostřílený Roman Malý. I ten musel vzít zavděk soupeřem mimo svou „třídu“, o sedm kilo těžším Bulisem, sice pouze se dvěma starty v boxu, ale dalšími v MMA. „Roman prokázal svou zkušenost, soupeře předcházel direkty, vyhrál 3:0 na body,“ okomentoval výkon svého svěřence Jan Malý.

V juniorech se utkal sokolovský Marek Patkány s Toráčem z Rakovníka. V duelu nezkušených boxerů, každý měl po dvou zápasech, bylo k vidění mnoho faulů a oba borci byli napomínáni. „Marek Patkány byl ale houževnatější, šel do soupeře, vyhrál před limitem, když byl protivník tak vyčerpán, že zůstal klečet v rohu ringu,“ poukazuje sokolovský trenér.

Naopak druhý z juniorů BC Sokolov, Petr Topor, prohrál s Libčejem z Plzně na body.

„Vedeme si teď dobře, z 22 utkání jsme jen šestkrát prohráli. Snad je to předzvěst toho, že uspějeme na mistrovství republiky školní mládeže,“ přeje si Jan Malý. To se koná již od čtvrtka v České Kamenici.