Do Prahy na mistrovství České republiky mužů odcestoval obhajovat mistrovský titul Václav Hejda. Tomu se ale nepodařilo shodit dostatečný počet dekagramů a vtěsnat se do své váhové kategorie, do 57 kg. Sokolovský borec se tak představil o váhu výše, v kategorii do 60 kg, která byla ale velice kvalitně obsazená, startovali zde čtyři reprezentanti České republiky. Hejda se přesto probojoval do semifinále, tam mu ale stop v turnaji vystavil pětinásobný mistr ČR, kroměřížský Šerban. Ten porazil Hejdu na body 10:3 a putoval do finále, které se boxovalo před televizními kamerami v hotelu Hilton. „Václav se držel statečně, uplatnil svůj tah na soupeře, ale nakonec rozhodla větší zkušenost jeho soupeře,“ řekl k vystoupení svého svěřence trenér Jan Malý. Václav Hejda prohrál na body 10:3.

Další akcí sokolovských rohovníků byl tradiční turnaj v německém Saalfeldu. Tam vyrazili celkem čtyři zástupci Baníku Sokolov. Nejmladší ze Sokolováků, René Hejda, se ve váze do 30 kilogramů utkal dvakrát se stejným borcem, domácím zástupcem Viktorem Kolvikem, místním oblíbencem, který měl na svém kontě již daleko více zápasů než René. Přestože Hejda předvedl hlavně ve druhém zápase značné zlepšení, oba duely prohrál na body, a připadla mu tak stříbrná medaile.

Karel Hejda v 57 kg nastoupil ve finále rovněž proti zkušenějšímu boxerovi, navíc se na něm podepsala dlouhodobá tréninková absence kvůli zlomené ruce. V průběhu třetího kola byl z důvodu celkové fyzické vyčerpanosti nakonec trenérem odvolán z ringu.
Ve váze nad 91 kilogramů získal zlatou medaili Petr Akenberg, kterému v průběhu finálového duelu rovněž ubývala kvůli nedávné nemoci kondice, ale nakonec zápas skončil nerozhodně, a rozhodčí tak vyhlásili v této váhové kategorii za vítěze oba boxery, kteří nastoupili ve finále.
Posledním zástupcem sokolovského boxu v Saalfeldu byla Hanka Bečvářová. Ta měla ve finále jednoduchou pozici. Její německá soupeřka odmítla k boji do ringu nastoupit, a Hanka si tak připsala výhru bez závěrečného boje.