„Atmosféra byla nezapomenutelná. Myslím, že jsme přichystali nejemotivnější show v historii českých free- stylových sportů,“ poukazoval Libor Podmol, který společně se svým bratrem Filipem akci vymyslel a produkoval.

Kdo dorazil během sobotního extrémně teplého dne, toho zchladila neskutečná energie. Přední freestyle sportovci předváděli své nejtěžší triky, některé z nich skočili z rampy zcela poprvé.

„Tolik kluků překonávalo sebe sama, že to bylo až neskutečné. Arena několikrát stála na nohou a jela se mexická vlna. Byl to nezapomenutelný večer,“ pochvaloval si atmosféru Podmol, který se svým dakarským speciálem předvedl salto. Jeho bratr Filip kontroval zase dvojitým saltem na motorce.

Extrémní show pohltí o víkendu, přesněji v sobotu 18. června, od 18.00 hodin Karlovy Vary.
Filip Podmol ukáže v Karlových Varech dvojité salto. Nejtěžší trik, říká

„Trénoval jsem na to, ale vždycky je to velmi těžký a nebezpečný trik. Atmosféra v hale mě ale pořádně vyhecovala. Nečekali jsme takové reakce na podpisových akcích, lidi nám gratulovali se slzou v oku a vyprávěli, jak měli neustále husinu,“ vysvětloval Filip Podmol, který se freestyle motokrosu naplno věnuje a v příštím roce by měl absolvovat kompletní program světového šampionátu.

Silných momentů však v KV Areně bylo mnohem více. Teprve šestnáctiletý Richard Bábek dal zcela poprvé salto na motorce, František Máca ukázal divákům zase salto vpřed. Překonávali se také akrobaté na kolech, kteří dávali další složité triky se salty. A zcela poprvé ukázal na veřejnosti trik 720 backflip Richard Zelinka, mistr světa na koloběžce. Šlo o salto dopředu s dvojitým vrutem. V akci byli také rakouští nebo maďarští freestyle sportovci. K vidění byly rovněž filmové vizitky sportovců.

Extrémní show pohltí o víkendu, přesněji v sobotu 18. června, od 18.00 hodin Karlovy Vary.
Extrémní show. V lázních budou létat vzduchem motorky, kola i koloběžky

„Chtěli jsme, aby diváci znali příběhy našich kluků, aby pochopili, jaké překážky museli překonávat na své cestě. To sportovce s lidmi ještě více propojilo a o to více jim začali fandit. Myslím, že to některé diváky mohlo také pořádně namotivovat,“ vypočítával Podmol, mistr světa a několikanásobný medailista z prestižních X-Games.

„I když několik pádů bylo, nikoho z nich neodvezla sanitka. Všichni totiž jezdili opravdu na hraně, v euforii.“ Další show mají bratři Podmolové se svojí skupinou na programu 23. července, kde budou triky předvádět společně s driftujícími auty z party Furt Bokem.