„V místě konání, a tím je původní lokalita závodu Na Výsluní (za hasičárnou), se totiž uskuteční zároveň Březovský bike a Český pohár mládeže v cyklotrialu („Youth Games“). Cyklotrialový závod bude mít sekce postavené v těsné blízkosti zázemí. Cyklotrialového i XC závodu se mohou zúčastnit i neregistrovaní závodníci,“ vysvětluje Jan Vokáč z Team biku Březová.

Český pohár mládeže v cyklotrialu neboli Youth Games je seriál závodů v cyklotrialu pod patronátem Českého svazu cyklistiky. Přináší dětem a mládeži ve věku 6 až 16 let možnost závodit v trialu podle pravidel UCI. Soutěže jsou otevřeny všem: zkušeným jezdcům i novým zájemcům o trialový sport. „Můžete si účastnit celého seriálu, nebo si třeba nezávazně bez jakékoliv licence vyzkoušet jen jednu soutěž. Nejlepší jezdci jsou nominováni na Světové hry mládeže – mistrovství světa v trialu mládeže do 16 let,“ přibližují pořadatelé.
Ale zpět k Březovskému biku. Ten je zařazen do Chebského poháru a Poháru Peruna. Závod se jede jako mistrovství Poháru Peruna Junior. „Letošní trať bude propojení okruhu posledních let s návratem do roku 2005. To znamená, že jeden okruh měří 4,95 kilometru s převýšením 185 metrů,“ upřesňuje Vokáč.

Organizátoři upozorňují na omezené možnosti parkování. „Je možné využít podélné parkování na staré silnici pod fotbalovým hřištěm nebo u garáží, odkud vede cesta přímo na trať.