Nový ročník basketbalové ligy kadetů U16 začal za účasti chlapců BŠM Sokolov, který se dorostenecké ligy zúčastňuje vůbec poprvé v klubové historii. Premiéra domácím hráčům vyšla a o třídu porazili rezervu Písku. První porážku si na své konto připsali o den později, kdy si výhru odvezly Klatovy.

BŠM Sokolov - BK Písek B 120:69

První utkání se hrálo na domácí palubovce 6. ZŠ Sokolov a soupeřem BŠM bylo družstvo Písku. Vstup do utkání se domácím vůbec nepovedl a po třech minutách domácí prohrávali 2:7. Od této doby však na hřišti již dominovalo pouze sokolovské družstvo. Během následujících minut otočili domácí stav v utkání a dále již bylo pouze otázkou o kolik bodů domácí hned v prvním utkání vyhrají. Sokolováci nepředvedli žádný oslnivý výkon, ale zaslouženě vyhráli rozdílem třídy.
Body BŠM: Heidler 33, Rychnavský 23, Fuksa 17, Mareš 12, Hataš 9, Fiala 8, Tůma 6, Vejvoda 4, Slabý 4, Timko 2, Ulman 2.


BŠM Sokolov -TJ Klatovy 51:72

Druhým soupeřem Sokolova byl celek TJ Klatov, loňský vicemistr ve věkové kategorii ročníku 1993. Utkání začalo slavnostním výhozem, ke kterému byl pozván pan Ing. Zdeněk Berka místostarosta Města Sokolov. Druhé utkání slibovalo zajímavou podívanou a ukázalo, že to nebudou mít sokolovští hráči v soutěži lehké a budou muset tvrdě pracovat. Vstup do utkání opět domácí nezachytili a od začátku jako by se nemohli naladit na správnou vlnu. Utkání bylo vyrovnané a o vítězi rozhodly velké nedostatky domácích hráčů ve hře jeden na jednoho a nevyužití rychlého protiútoku, kdy proti vysokému soupeři se velmi těžko prosazovalo. Hosté si tedy odvezli výhru o 21 bodů, která však neodráží pravý vývoj utkání a pro domácí je bodový rozdíl až příliš krutý.
Body BŠM: Hataš 14, Rychavský 12, Fuksa 12, Heidler 7, Mareš 6.


Další zápasy sehrají hráči BŠM Sokolov za čtrnáct dní v Praze s celky Sokol Pražský B a Sokol Vyšehrad B.