Předposledními dvěma zápasy pokračovala o víkendu liga basketbalových dorostenců, kdy hráči BŠM Sokolov zajíždělo do našeho hlavního města. V sobotu sehráli utkání na hřišti Sokola Pražského a v neděli na hřišti Sokola Vyšehrad.

Sokol Pražský B62
BŠM Sokolov 50

Utkání bylo velice vyrovnané, kdy o vítězství se rozhodlo až v závěrečné čtvrtině. Obě družstva se střídala ve vedení, kdy domácí těžili především ze své výškové převahy a naopak sokolovští hráči využívali své kombinační hry a rychlého protiútoku. Hostující hráči se zaměřili na obranu tří klíčových sokolovský hráčů základní sestavy, a to konkrétně Fuksy, Heidlera a Rychnavského a tato strategie se nakonec ukázala jako správná a vítězná, neboť ostatní sokolovští hráči se nedokázali zapojit do útočného dění a podpořit hru sokolovského celku v útoku. Kromě zmiňované trojice hráčů se dokázali pouze další dva hráči, kteří zaznamenali dohromady 7 bodů. Na druhou stranu obrana sokolovského družstva nebyla vůbec špatná a obdržených 62 bodů je sympatickým číslem, bohužel tento zápas Sokolováci prohráli v útoku, kdy 50 vstřelených bodů je pod hlubokým průměrem družstva a s tímto počtem vstřelených bodů se utkání nevyhrává. Utkání tedy nakonec zaslouženě na domácím hřišti a za podpory svých extraligových hráčů, kteří posílili družstvo, hráči Sokola Pražského.
Poločas 33:26. Body BŠM: Rychnavský 18, Fuksa 13 (2), Heidler 12 (1), Mareš 5, Tůma 2.

Sokol Vyšehrad B39
BŠM Sokolov 64

I v druhém utkání měli sokolovští hráči velké problémy v útoku. Sokolováci nedokázali bodovat z vyložených pozic a k vytvoření střeleckých pozic potřebovali příliš mnoho času, kdy několik útoků bylo zakončeno v posledních vteřinách. Obrana i v tomto utkání však pracovala velice dobře a tak diky tomu, drželi hosté poločasové vedení o 4 body. Druhý poločas přinesl mírné zlepšení, kdy si konečně sokolovští hráči dokázali vypracovat střelecké pozice a zvýšit počet zakončených rychlých protiútoků. Již dobrá obrana se také ještě zlepšila a tak soupeři dala možnost vstřelit pouze 14 bodů za druhý poločas. Nakonec tedy Sokolováci jasně vyhráli a odvezli si z Prahy jednu porážku a jedno vítězství.
Poločas 25:29. Body BŠM: Fuksa 17 (3), Mareš 15, Heidler 12, Ulman 7 (1), Slabý 7, Rychnavský 6.