Další úspěch si přivezl z mistrovství světa WPKA chodovský kickboxer Miloš Černý. Ten se světového šampionátu zúčastnil minulý týden v kyperském Limassolu a povedl se mu zlatý hattrick, když na šampionátu triumfoval hned třikrát.
Nejdříve nastoupil v americkém karate. „To je disciplína, kterou netrénuji. Je to jiný styl boje než kickbox,“ poznamenal chodovský bojovník. „Jde hlavně o rychlost a já měl pocit, že jsem dost rychlý na to, abych se prosadil i proti specialistům této disciplíny,“ věřil si Černý před boji v americkém karate.
I přesto se ale Miloš Černý probojoval mezi nejlepší karatisty turnaje. „Vyhrál jsem opravdu se štěstím v semifinále až po dvojím prodloužení nad reprezentantem Íránu,“ přiznal Černý trochu štěstí. To se k němu přiklonilo i v boji o zlatou medaili. „Ve finále jsem stále dotahoval ztrátu na ruského závodníka. Už to vypadalo na další remízu, když v poslední vteřině jsem dostal bod a vyhrál těsně 7:6,“ popsal úspěšný borec cestu za prvním zlatem na světovém šampionátu.
Chodovský borec se ale cítil na další kovy. „Už jsem věřil ve dvě zlaté, v koshiki kontaktu-fullkontaktu v kombinaci se zápasem jsem obhajoval loňský titul,“ uvedl Černý před další disciplínou. „Čekali mě stejní soupeři jako před rokem. Získal jsem druhé zlato a finále jsem ukončil před časovým limitem,“ radoval se chodovský kickboxer z druhé zlaté medaile, kterou na Kypru vybojoval.
Poslední disciplínou byl lightkontakt. A také v něm si Černý dokráčel pro medaili nejcennější. „V prvním zápase na mě čekal zástupce Francie. Začal tvrdě, a tak jsem také přitvrdil. Po několika tvrdých úderech na žebra bylo vidět, že mu to nevoní, a pak stačil přímý kop do břicha, aby se soupeř vzdal,“ okomentoval Černý svůj úspěšný boj ukončený hned v prvním kole. V semifinále pak bojoval s vysokým protivníkem z Ruska, kterým byl finalista z amerického karate. „Ten bojoval s respektem a nechal mě v klidu postoupit do finále. Tam se probojoval agresivní Íránec, který zlobil jen v prvním kole. Ve druhém mu už došly síly a já získal třetí titul mistra světa masters do 75 kilogramů,“ popsal Černý svůj poslední boj.
Na světovém šampionátu se tak stal jediným závodníkem, který získal tři zlaté medaile. „Osobně mi pogratuloval prezident WPKA pan Thokaridis,“ podělil se zkušený borec o zajímavý závěr svého vystoupení na Kypru.