Češkám se povedl vstup do utkání, kdy si vypracovaly poměrně rychle sedmibrankové vedení. Střelecky se dařilo především Luzumové a Malé, která rychlými kontry trestala každou chybu soupeře. „Švýcarky hrály hodně v sedmi bez gólmanky. Nám se dařilo poměrně snadno získávat míče a házet to prázdné brány, “ hodnotí první poločas křídlo české reprezentace Veronika Malá.

První poločas tak skončil výrazným vedením Česka 19:11.

Druhý poločas měl podobný průběh jako ten první. Češkám se dařila obrana, Švýcarky ztrácely míče a český tým trestal z trháků či střelami do opuštěné brány. „Ve druhé půli hrál soupeř i nadále bez gólmanky a troufám si říct, že jsme měly dobrou obranu, ze které jsme těžily,“ pokračuje v hodnocení autorka sedmi gólů.

Náskok pořadatelské země postupně narůstal až na rozdíl 14 gólů. Ten Švýcarky zmírnily v závěru, kdy stáhly na konečných 34:25.

V prvním zápase tak Češky slavily výrazné vítězství. "O soupeři jsme neměly moc informací. Ani jsme neměly žádná videa. Soustředily jsme se na svoji hru a myslím, že to fungovalo a vyšlo nám to,“ shrnula zápas Veronika Malá.

V dalším vystoupení čekají domácí tým Chorvatky. „Ty budou asi těžším soupeřem. Jedou také na mistrovství a očekáváme větší boj. Ale my se na ně připravíme a budeme se snažit opět předvést dobrý výkon,“ uzavřela rozhovor hráčka pařížského klubu ISSY Hand.

Česká republika – Švýcarsko 34:25 (19:11).

Tomáš Bouda