Úvod šestadvacátého ročníku obstarali zástupci největších partnerů turnaje, a to za město Cheb místostarosta Pavel Pagáč, za Karlovarský kraj radní Jindřich Čermák a za Asociaci Českého stolního tenisu předseda pro Karlovarský kraj Ivan Kluj.

„Omluvil se senátor Miroslav Plevný, který však akci podpořil finančním darem,“ poukazoval na úvod Tomáš Harant, předseda Sportovního klubu vozíčkářů západočeského regionu.

Turnaj se tradičně odehrál ve třech výkonnostních kategoriích A, B, C na dvanácti stolech. V kategorii A se představilo sedmnáct hráčů, v béčkové devatenáct a v kategorii C pak hráčů třináct.

„V rámci turnaje se představilo v Chebu také dvanáct hráčů z Německa a jeden ze Slovenska,“ připomněl Harant, že turnaj opět dostal mezinárodní punc.

Kategorii A opanoval na chebských stolech Jiří Žák z Moravia Brno. V béčkové kategorii se radoval z triumfu André Czinkewitz z klubu Dresden a kategorii C opanoval Andreas Kreeyssig v trikotu Bayreuthu. Z domácích borců si nejlépe vedl Tomáš Harant, který obsadil v kategorii A sedmé místo a Miloš Kalousek, který skončil v kategorii B čtvrtý. Tradičně nechyběla ani čtyřhra, kterou opanovala dvojice ve složení Jiří Žák, Vratislav Holík.

„Turnaj byl ukončen slavnostním vyhlášením, kdy každý hráč dostal nějakou cenu a večer bylo připraveno pro všechny přátelské posezení s grilem,“ přiblížil Harant, že z Chebu nikdo neodjel s prázdnou.

„Děkuji všem za účast, poděkování patří dále všem, co tuto akci podpořili, dále rozhodčím, kteří byli u každého zápasu a sběračům míčků, kteří přišli a pomohli,“ doplnil závěrem Harant.

Cheb Open 2024