Se střídavými úspěchy se zde představili členové Kickboxu Chodov. Juniorský mistr České republiky Adam Kavan v prvním kole podlehl nejtěsnějším rozdílem 1:2 pozdějšímu vítězi a to bylo velké zklamání, i když zde startoval v kategorii mužů.

Malou útěchou pro chodovského borce byla bronzová medaile v americkém karate juniorů do 79 kg. Jeho bratr Václav Kavan v kategorii lightkontakt juniorů nad 70 kg vybojoval rovněž třetí místo, ale také jeho od finále dělila nejtěsnější porážka 1:2.

Veronika Blažková v lightu žen do 55 kg obsadila 3. místo, když v semifinále podlehla zkušenější chorvatské závodnici, ale spíše doplatila na nový elektronický systém bodování. „Celý zápas měla fyzickou převahu, tak verdikt rozhodčích byl pro mě zklamáním,“ říká trenér Miloš Černý.

Muži byli úspěšnější. Pavel Kubalak vybojoval nejdříve bronz v americkém karate, kde ho v semifinále zastavil nedávný vítěz Golden Glove v Itálii, závodník z Gibraltaru. Ale v hlavní disciplíně, lightu mužů, se probojoval do finále a získal krásný stříbrný pohár.

Nejúspěšnější byl z Chodováků trenér Miloš Černý, který zvítězil v americkém karate, kde porazil zmiňovaného atraktivního soupeře z Gibraltaru, a zlato bral i v lightu mužů do 79 kg, kde naposledy zvítězil před 10 lety, ale ve váze do 67 kg. Teď slavil přesně 18 let od vstupu do ringu, tak si dopřál zápasy proti „mladším“ soupeřům a vyšlo to na sto procent.