V 6. kole narazili v Praze Západočeši na družstvo SF SKK El Niňo Praha B. A šlo o hodně, neboť sedmé kolo představuje pohárové finále, ve kterém proti sobě vždy nastoupí TOP 4 týmy celé soutěže.

Tato prestižní a kluby napříč republikou vyhledávaná soutěž, která je zpestřována právě tím, že se u amatérských klubů může objevit extraligové družstvo se tak dostala do svého finále v rámci soutěžního ročníku 2023 / 2024.

Papírovým favoritem duelu byl extraligový nováček z Chodova, který neponechal nic náhodně a i přes to, že nechal svou hvězdu Antonína Gavlase na lavičce tak hladce zvítězil 6:1.

Stolní tenisté Chodova porazili Ostravu 3:1.
Skvěle. Stolní tenisté Chodova urvali cennou výhru nad Ostravou

Rezerva El Niňa věkem velmi mladá však cítila obrovskou motivaci, neboť každá výhra nad hráčem z extraligy se cení a představuje odrazový můstek do pingpongového světa dospělých nehledě na to, že každým takovým vítězstvím se zvyšuje hráčské sebevědomí, které pak tvoří důležitou součást každého zápasu, nechtělo složit zbraně předčasně.

Pro ´Pražany´ bohužel marně. Chodovští Dmitrij Prokopcov, Michal Bankosz a Roman Rezetka prokázali svou dominanci a dovedli, tak chodovské áčko do pohárového finále, což dozajista pro Chodov znamená první dílčí, ba dokonce historický úspěch na půdě stolního tenisu.