Plážový volejbal Karlovarského kraje budou ve finále s Poštovní spořitelnou, které se uskuteční ve dnech 9. – 11. července v Uherském Hradišti, reprezentovat čtyři páry z Chodova.

Celkové prvenství si vybojovala mezi muži dvojice Josef Bican a Roman Reismüller, mezi ženami Alena a Klára Pecháčkovy, v kategorii juniorů David Hroníček a Jan Šaling, v juniorkách potom Šárka Vodenková a Štěpánka Gergelyová.

„Poslední turnaj potvrdil postupová místa pro čtyři chodovské dvojice. Překvapení se zrodilo mezi muži. Doposud dvakrát vítězní Lukáš Kodera s Martinem Davidem skončili na 5. místě, a o postup se tak připravili. Mohou teď pouze doufat v udělení divoké karty. Těsný výsledek se zrodil také v kategorii juniorů, kde v součtu bodů zvítězil Filip Kalčic, který bohužel celý tříkolový turnaj odehrál se seniorským partnerem. Pár Hroníček – Šaling juniorský je, a proto postupuje z papírového druhého místa.

Všechny páry mají zhruba měsíc na důkladnou taktickou i fyzickou přípravu. Slovácký písek a republikové účinkování si v roce 2009 vyzkoušely sestry Pecháčkovy. Skrytou nadějí pro Karlovarský kraj může být stabilně hrající mužská dvojice Josef Bican – Roman Reismüller,“ říká Jiří Tureček, prezident BVC Chodov. A doplňuje: „My si jako organizátoři po třívíkendovém maratónu odpočineme jen do příští soboty a neděle, kdy se na našich kurtech uskuteční regionální kolo turnaje „Open Beach Ball“ pro dívky ve věkových kategoriích 13-15 a 16-18 let. A v Chodově ve spolupráci s WITTE Automotive toho bude letos v létě pro fanoušky i hráče ještě mnohem více.“