„Závod je určen široké veřejnosti a tímto zveme všechny běžecké nadšence do Chodova na Bílou vodu, která je po rekultivaci ideálním místem pro pohybové aktivity. Na pozvání vedení města zavítají na závod i naši běžečtí kamarádi ze spřáteleného oddílu Oelsnitz a Waldsassen,“ poukázal ředitel závodu Martin Horváth a pokračoval: „Hlavní závod odstartuje v sobotním podvečeru, přesněji v 18 hodin, přičemž trať závodníky z hráze Bílé vody zavede do zrekultivované oblasti chodovské výsypky až na nejvyšší bod tratě k již neexistující železniční vlečce, od toho je odvozen název závodu.“

Vítězství v hlavním závodě v mužské kategorii obhajuje Jakub Coufal a v ženské kategorii účastnice olympijských her Ivana Sekyrová.

Organizátoři závodu tradičně neopomněli ani nejmenší běžce.

Pro děti jsou nachystány tratě podle ročníku narození v rozmezí od 0,1 km až po 3,2 km.

„I v letošním ročníku se chodovští atleti po dohodě s vedením města Chodova rozhodli veškeré startovné věnovat na dobročinné účely sourozencům Pacourkovým. Jindřich je po mozkové obrně tělesně postižený a sestra Natálie trpí silným diabetem,“ podotkl technický ředitel závodu Miloslav Zítka.

„Stejně jako v loňském ročníku budou pro všechny účastníky připraveny dvě občerstvovací stanice na trati závodu a samozřejmě i v cíli, kde bude nachystán dostatek tekutin a ovoce,“ přiblížil hlavní rozhodčí závodu Pavel Simeth. 

Starty jednotlivých závodů dětských kategorií budou probíhat v sobotu 24. srpna od 17 hodin a v 18 hodin bude odstartován hlavní závod, kdy je ho možné absolvovat celý individuálně, nebo jako štafetu 1+1.

Registrovat se na závod je možné na adrese: www.behychodov.cz