„ I když máme pro letošní rok zkrácený finanční rozpočet, tak pořadatelé udělají maximum, aby se nevázalo na skvěle organizované předchozí ročníky,“ poukazoval na úvod Martin Horváth, ředitel závodu, že běžci nepřijdou o nastavený komfort z předešlých ročníků. Běžecký závod, který je tradičně určen široké veřejnosti a uskuteční se na Bílé vodě, dostane i letos mezinárodní punc, když se ho zúčastní běžci ze spřáteleného oddílu Oelsnitz.

„Závod bude jako každý rok měřený čipovou časomírou,“ připomněl ředitel závodu. Hlavní závod, který bude opět součástí Ligy běžců Karlovarského kraje, odstartuje v nedělním podvečeru, přesněji v 18.00 hodin.

„Trať závodníky z hráze Bílé vody zavede do zrekultivované oblasti Chodovské výsypky až na nejvyšší bod tratě k železniční vlečce. Pro letošní rok vybrané startovné bude věnováno Matějovi, kterému byla v loňském roce diagnostikována leukémie,“ připomněl Horváth, že i letos bude Chodovská vlečka pomáhat.

Velký význam je přikládán také dětským závodům. Děti absolvují dle ročníku tratě od 0,1 km až po 3,2 km. Nově jsou mládežnické závody zařazeny do Karlovarského běžeckého poháru mládeže. „Závod je možné absolvovat celý individuálně, nebo opět jako štafetu,“ upozorňoval technický ředitel závodu Miloslav Zítka, že běžci si mohou zvolit trasu podle svých možností.

„I pro letošní závod jsou pro všechny účastníky připraveny dvě občerstvovací stanice v průběhu závodu a samozřejmě i v cíli, kde bude nachystán dostatek tekutin a ovoce,“ poznamenal hlavní rozhodčí závodu Pavel Simeth.

Vše odstartují v 17.00 hodin dětské kategorie, když posléze v 18.00 hodin přijde na pořad hlavní závod. Registrovat se je možné na adrese: https://www.behychodov.cz/.

Pořadatelé upozorňují běžce, že v době konání závodu probíhají v areálu Bílé vody stavební práce. Proto nebude možné vyjíždět ani parkovat u Bílé vody. Závodníkům a divákům doporučují zaparkovat na přilehlých parkovištích v ulici Poděbradova a Husova.