Tentokrát se vedle mládeže představili v ringu i muži. „Turnaj se vydařil, přijelo dost boxerů, bylo se na co koukat, navíc takovou návštěvu snad nepamatuju,“ pochvaloval si trenér pořádajícího Baníku Sokolov Jan Malý.

Vedle borců z Litvy, Polska a Německa zavítala na hornický západ kompletní česká juniorská reprezentace, své zástupce poslali mezi provazy i domácí. Dvoudenní klání probíhalo tradičně pod dohledem někdejších sokolovských boxerských legend, olympionika Jaroslava Šlaise, Štefana Kovačice nebo Václava Zazvonila. V sobotu navíc zpestřilo turnaj několik vložených zápasů v MMA. „Chtěl bych poděkovat panu Švadlenkovi, že tyto dvojice připravil, přispěl tak k poměrně vysoké návštěvnosti,“ vzkázal trenér.

Pojďme ale do ringu.

Ve školní mládeži do 44 kilogramů bral zlato sokolovský David Berka. „Zaboxoval velmi dobře semifinále, do finále mu potom polský soupeř pro zdravotní problémy nenastoupil,“ přibližuje kouč Malý.

Na dalšího zástupce Baníku Sokolov Romana Malého zbyl ve váze do 44 kilogramů bronz. „Měl o hlavu těžšího soupeře, nenašel účinnou zbraň na jeho dlouhé ruce a semifinále prohrál,“ popisuje trenér Malý.

Pěkný pohled byl na vyhlášení kadetů do 60 kilogramů. První místo Dominik Mezei, druhé jeho bratr Simon.

V juniorech bral stříbro Sokolovák Jan Kapr. Ten prošel přes semifinále, v boji o první místo ale nestačil na reprezentanta a medailistu z mistrovství Evropy Gorola. „Byl nad jeho síly, boxuje už i za muže,“ poukázal na sílu soupeře Jan Malý. Po dvojím počítání Kapra byl finálový duel ukončen.

Boxerský oddíl Baníku Sokolov poslal do bojů také své kadetky, a to hned tři. Rovnou do finále šla Marie Juhaňáková a tam získala zlato. „Soupeřce nedala šanci, vyhrála ještě před limitem,“ líčí trenér.

Druhá ze sokolovských děvčat, Barbora Chvojková, narazila na vyšší a zkušenější Polku. A nakonec prohrála 2:1. „Její výkon ale musím vyzdvihnout, překvapila,“ pokyvuje uznale Malý.

Nikol Roubalová se potom postavila stejné soupeřce jako její oddílová kolegyně Chvojková. „Bojovala, ale prohrála na body 3:0,“ doplňuje kouč Baníku Sokolov.

V mužích se představili dva domácí boxeři. Petr Brodský měl velmi tvrdého protivníka, Němce Ramazanova s osmdesáti zápasy na kontě, z toho více než sedmdesáti vítěznými. „Hodil jsem do ringu po jednom tvrdém úderu ručník, nemělo cenu riskovat,“ vysvětluje Malý.

Zlato si ale na krk pověsil Michal Matějovič po pěkné bitvě s Kroupou z Plzně. „Michal měl navrch, předvedl výborné první a třetí kolo, druhé bylo takové vyrovnané, vyhrál jasně 3:0 na body,“ uzavírá trenér.