Prvním ze závodů se sokolovskou účastí byl Světový den cyklistiky v Deutchlandsbergu, kde se od 15. do 23. srpna závodilo v několika věkových kategoriích celkem v devíti silničních závodech. Nechyběly závody v časovce, jízdě do vrchu, závod dvojic, kritérium i klasické silniční závody.

Zde se na startu objevil v kategorii veteránů nad 70 let Zdeněk Makoň. Ten se nakonec zúčastnil tří závodů. Nejprve si v závodu dvojic na 14kilometrové trati dojel s dalším českým zástupcem Zdeňkem Karáskem až pro 15. místo. Hned následující den se mu již dařilo lépe v silničním závodě na 36,6 kilometru, kde si dojel v závěrečném spurtu 22členné skupiny pro třetí místo!

Své spurterské schopnosti prokázal sokolovský veterán i ve svém posledním závodě v Deutschlandsbergu. Tentokrát si v silničním závodě na 31,5 km dojel ve 14členné skupině, která přijela pohromadě do cíle, pro konečné 4. místo.
Druhým závodem u našich jižních sousedů v Rakousku bylo rovnou mistrovství světa veteránů. To probíhalo od 26. do 30. srpna v tyrolském St. Johannu.

I zde se postavil na start Zdeněk Makoň. A jak jinak, znovu prokázal své umění v závěrečném spurtu závodu veteránů nad 70 let. V 31členné skupině, která přijela do cíle s téměř dvouminutovým zpožděním za Francouzem Getraudem, si vybojoval vynikající páté místo.
Makoň však nebyl jediným Sokolovákem, který sklidil v St. Johannu úspěch.

Tím druhým byl Ludvík Killinger starší v kategorii 50 až 54 let. Ten startoval již v první den mistrovství v časovce na 20 kilometrů. A konečné resumé? Bronz! Navíc Killingerova medaile byla na šampionátu jedinou pro českou výpravu.

V pátek potom pokračovalo mistrovství světa silničním závodem jednotlivců, ve kterém opět nastoupil sokolovský Ludvík Killinger starší. Znovu se jelo za teplého počasí na 40km okruhu se dvěma stoupáními, který cyklisté absolvovali dvakrát.
Na start se nakonec postavilo 92 cyklistů a hlavní pole asi 55 závodníků jelo stále pohromadě. Rozhodnout se tedy mělo znovu až v závěrečném spurtu. 800 metrů před cílem ale Killinger skončil v hromadném pádu závodníků. Přes nepříjemný, těžký pád závod dokončil na celkově 63. místě.