Etapy byly celkem tři. První, tříkilometrová (Prolog) vedla do prudkého kopce lesem směrem k Lobzům a pak technickým sjezdem zpět na místo startu k hasičárně. Druhá etapa následovala v sobotu odpoledne, a to se cyklisté proháněli na okruhu okolo Březové (Březovský bike). Tato trať je spíše rychlá a rovinatá. Kopce přišly na řadu v neděli v poslední etapě na motokrosové trati a v okolních lesích (Sokotrans cup). Třetí etapa vycucala z účastníků poslední zbytky sil a pomohlo jí v tom sluníčko a technicky náročná trať, plná kořenů a těžkých sjezdů (např. Indiánka – cesta lesem na Kamenici).

Po celý víkend bylo ze závodnického i diváckého hlediska na co koukat. Na tratích se odehrávaly napínavé souboje, některé pasáže byly přímo strašidelné a v mnoha kategoriích se vítězilo o sekundy, takže si závodníci nic nedarovali. Velké poděkování patří v první řadě městu Březová, dále pak všem pořadatelům a pomocníkům, zdravotnickému zajištění (MUDr. Fišerová), klubovým sponzorům a bufíku U Fazole s dobrůtkami Petra Fazekaše.

Březovský tým měl zastoupení v celkovém pořadí ve většině věkových kategorií. Začněme nejmladšími. V kategorii Děti 2 byli dva zástupci týmu Šmoulů. Karolínka Poláková byla v kategorii jediná, a tak vyhrála druhou i třetí etapu; Kája Koutecký v sobotu skončil 3. a v neděli získal bramborovou medaili. Mladší žákyně Natálka Janusová si ve svém druhém závodě v životě vysloužila 7. místo v první etapě. Již zmíněná Karolínka Poláková se zúčastnila i závodů kategorie Mladší žákyně a ve všech etapách a i celkově se umístila na pátém místě. Během víkendu tak stihla celkem pět závodů.

V kategorii starších žáků měl oddíl zastoupení ve dvou závodnících. Martin Kofroň byl třikrát druhý a v celkovém pořadí rovněž. Je to pro něj výborný úspěch, jelikož na kole závodí první sezónu, takže teprve sbírá zkušenosti i technické dovednosti: občas padá, ale vše dohání v kopcích. Mladší kategorie jsou navíc plné motivovaných závodníků, takže se zde jezdí naplno. Martinův vrstevník Jakub Kozlík si o víkendu odbyl závodní premiéru; v jednotlivých etapách dojel na 7., 6. a 8. místě. Celkově byl klasifikován na pěkném 6. místě.

V kadetkách neměla zkušená závodnice Petra Janusová příliš velkou konkurenci (pouze jedna vrstevnice), a tak si bez problémů dojela pro celkové vítězství. Ve stejné pozici byl junior Vašek Viktorin, který ale navíc pěkně postrašil řadu starších závodníků mezi muži.

V kategorii mužů (20 – 29 let) obsadil Radovan Fišer 2., 3. a 4. místo. Sestupná tendence naštěstí nepokračovala i v celkovém pořadí, a tak z toho byl nakonec bronz. Jde o pěkný výsledek vzhledem k tomu, že si Radovan v podstatě odběhl od učebnic. Druhý zástupce kategorie mužů Pavel Kodl mladší skončil v prvních dvou etapách s bramborovou medailí a v poslední etapě bohužel kvůli technickým problémům s bicyklem závod nedokončil.

V kategorii Masters II (40-49 let) měl tým nejvíce zástupců. Jiří Bartoš (4., 4. a 4., celkově také na 4. místě), Petr Ontko (6., 6. a 5., celkově na 5. místě), Pavel Kodl st. (8., 7. a 8., celkově na 7.místě), Miroslav Imrich (9., 10. a 9., celkově na 9. místě), Petr Rajda (startoval pouze v neděli a závod zakončil na chirurgii se třemi stehy na kotníku).

V kategorii 50 let a více skončil Jiří Toms třikrát druhý a druhé místo mu patřilo i celkově. Milan Genčur startoval jen v prvních dvou etapách a vždy dojel na 5. místě. „Velké poděkování za pomoc patří městu Březová, karlovarskému krajskému úřadu, klubovým sponzorům, podle kterých byly pojmenovány technické úseky tratí jako ISSO, Sokotrans, Trubač nebo Bernard,“ uvedl na závěr organizátor klání Jan Vokáč.