Tentokrát se nejedná o klasický závod start – cíl, ale spíše o ujetí daného okruhu, přesto zde bude pro zájemce soutěžní zhruba tříkilometrová etapa, a to na odbočce ze silnice u Lobezského potoka na rozhlednu Krudum. Občerstvovací zastávka pak bude na Třídomí, kde pro zúčastněné cyklisty bude připravena malá svačinka a hlavně pití. Kolo se doporučuje horské.

Trasa:
Start je plánován na 10.00 hodin u zadní brány areálu Baníku Sokolov, dále se pojede po cyklostezce přes Vítkov, Lobezské údolí, rozhlednu Krudum (časovka), kostel sv. Mikuláše, Třídomí (občerstvení), kolem Komářích rybníků na rašeliniště, krásenskou rozhlednu, loketský hrad, cyklostezkou kolem řeky Ohře ke štole ve Starém Sedle a cyklostezkou přes Michal zpátky. Na jednotlivých místech se vždy peloton dojede.

Ideou prologu je podpora sportu jako takového a pochopitelně krásný zážitek při projíždění pěknou přírodou.
Všichni zúčastnění, kteří okruh ujedou, budou při večerním kulturním pořadu odměněni upomínkovým předmětem na tento den.
Trasu pro vás vybral hlavní organizátor Roman Heřman ve spolupráci s Pavlem Berkou, který celý peloton povede. „Těšíme se na vaši účast,“ zve zájemce na start závodu Roman Heřman.