A právě Vary usilovaly o zázrak, když v prvním utkání padly na palubovce v Ankaře 0:3 na sety, čímž se jim postup řádně vzdálil. Jenže v domácím prostředí dokázali karlovarští hráči přetrhnout neúspěšnou sérii tří proher za sebou, prezentovali se skvělým výkonem a nad Ankarou v dramatické bitvě vyhráli 3:1 na sety. „Jsem rád, že po sérii tří porážek jsme se takhle zmobilizovali a předvedli na koukání velmi pohledný volejbal,“ pochvaloval si volejbalové zmrtvýchvstání kapitán Karlovarska Filip Rejlek.

A tak na pořad přišel rozhodující zlatý set, ve kterém nakonec uspěli hráči z Turecka, kteří tak nakonec propluli se štěstím do semifinále evropského poháru. „Bohužel jsme prohráli ve zlatém setu, kdy se štěstí trochu více přiklonilo k soupeři, tak to někdy ve sportu bývá. Moc děkujeme divákům za úžasnou atmosféru,“ přidal ke čtvrtfinálovému loučení šéf karlovarské kabiny.

„Jsem rád, že si hráči dokázali, že volejbal nezapomněli. Byla tam spousta emocí, kvalitní výkon, ale i kvalitní soupeř, který byl na konci šťastnější. Celé družstvo si zaslouží pochvalu za své účinkování v evropském poháru. Teď už je třeba se připravit na další extraligový zápas v Ostravě,“ připojil své hodnocení duelu trenér Varů Jiří Novák.

VK ČEZ Karlovarsko – Spor Toto SC Ankara 3:1 (25:21, 31:33, 25:21, 25:23), zlatý set 12:15. Stav série: 0:2. Rozhodčí: Tubylov, Stenbock. Diváci: 700.

Karlovarsko: Rejlek, Wiese, Wilson, Ticháček, Vašina, Patočka, libero Pfeffer (stř. Džavoronok, Baláž, Lux).

Ankara: Kayhan, Eksi, Ferreira Do Nascimento, Bidak, Williams, Bruno, libero Tokgoz (stř. Cin).