Ve váze do 60 kilogramů „šla na věc“ ostřílená Nikol Roubalová. Ta se v semifinále postavila do cesty Cihlářové z Klokočova. „Čekali jsme tvrdý boj. Její soupeřka byla vloni mistryní republiky ve školní mládeži, když své protivnice ukončovala v prvních kolech,“ poukazuje Jan Malý.

Roubalová ale zúročila své zkušenosti, mezi provazy má odboxováno již kolem třiceti zápasů. „Od prvního kola bylo zřejmé, že je v ringu pánem, šikovně uhýbala útokům soupeřky a háky ji trefovala,“ líčí sokolovský trenér.

Suverénní výkon Nikol Roubalové gradoval ve třetím kole, kdy byla Cihlářová počítána. Jasná výhra 3:0 na body.

Následný boj o zlato ale nenašel boxerku ze Sokolova v nejlepším rozpoložení. „Každý zápas je jiný, soupeřka byla hodně odolná. První kolo bylo ještě vyrovnané, postupně se ale začala prosazovat Nikoly protivnice, která využívala svou výškovou převahu a delší ruce,“ přibližuje Jan Malý.

Resumé: porážka 0:3 na body. Po zápase se ale potvrdilo, že Roubalová nebyla úplně ve své kůži. „Musela na vyšetření, měla problémy s dýcháním,“ prozrazuje trenér. Naštěstí se jednalo pouze o krátkodobý problém a sokolovská rohovnice je opět v pořádku.

Druhé stříbro pro hornický klub vybojovala Sabina Pavlíčková ve váze do 75 kilogramů. „V oblastním kole se pro ni velmi těžko shání soupeřky, v Prostějově to vypadalo podobně, už se zdálo, že do ringu opět nepůjde,“ poukazuje Jan Malý.

Nakonec ale Pavlíčková mezi provazy přece jen zamířila a díky nízké účasti boxovala rovnou finále.

Ve své oficiální premiéře začala proti zkušenější soupeřce velmi dobře. „V prvním kole byla dokonce lepší, využívala svou hlavní výhodu, tvrdý pravý direkt, soupeřku trefovala,“ mohl být spokojen trenér.

Pak se ale projevila horší kondice sokolovské boxerky. „Mysleli jsme, že zápas zvládne, od půlky druhého kola ji ale začala fyzička hodně trápit, padaly jí ruce, soupeřka toho využila a ve třetím kole byla již jasně lepší,“ popisuje zápas Pavlíčkové Jan Malý.