„O celkový triumf bude usilovat hned několik kandidátů. Mezi ně patří loňský vítěz Krvavá Tlačenka nebo také vítěz předchozích ročníku Flamengo Březová či Koby Team, Sporting Sokolov, ale i další kvalitní mužstva, jako je Celtic Citice či , Autoservis Střížov,“ poukazoval hlavní organizátor Petr Peterka na hvězdné obsazení 21. ročníku a hned připojil: „O překvapení se ale může postarat i některý z dalších týmů.“

„Hrát se bude tradičně dle platných pravidel futsalu, s počtem hráčů 4+1 a na akumulované fauly. Vzhledem k hrací době je upraveno na čtyři fauly při čtvrtém a každém již následujícím se zahrává trestný kop. Žádný hráč nesmí hrát za dva týmy, v případě tohoto zjištění bude mužstvo, za které bude mít hráč druhý start, vyřazeno z turnaje,“ nechává nahlédnout do pravidel pořadatel.

„Hrací čas bude v pětičlenné skupině jednou třináct minut, ve čtyřčlenné pak osmnáct minut, stejně tak tomu bude po celou dobu turnaje,“ poukazoval na drobnou změnu hracích časů Peterka.

Po odehrání základních skupin pak budou na programu vyřazovací boje, do kterých postoupí z každé skupiny dva nejlepší celky, které budou bojovat dále k.o. systémem.

„Utkání budou řídit delegovaní rozhodčí KFS, pánové Vošmik, Šmat a Melničuk,“ odtajnil složení arbitrů pro 21. ročník Peterka. Pořadatel pak žádá všechny účastníky, aby byli dvacet minut před začátkem své skupiny přítomni ve sportovní hale.

Každé družstvo má v popisu práce také odevzdání své soupisky, a to ještě před začátkem své skupiny. Každý tým je povinen mít sadu dresů s čísly a jeden futsalový míč na hru. Hráči hrají na vlastní nebezpečí, turnaj není nijak pojištěn.

Sobota, 22. prosince

Skupina A (8.15– 10.45): TJ Lomnice, Baník Vintířov, AC Lítov, Čosijak, Celtic Citice.

Skupina B (10.45 – 12.45): Odpad z Baníku, Flamengo Březová, Sporting Sokolo , Mašiny.

Skupina C (12.45 – 14.45): FK Tatran Loket, Sedláci Nové Sedl, Autoservis Střížov, Koby Team.

Skupina D (14.45 – 16.45): FC Vřesov , ASK Rá , Krvavá Tlačenk, Floutci.