Před touto sezonou jsi přestoupil do FBC Plzeň, proč ses tak rozhodl?

Vzhledem k mému věku jsem si chtěl zkusit ještě nějakou lepší soutěž. Z Plzně mě oslovili a já tu šanci využil. Se Sokolovem jsme zrovna padali do třetí ligy a i to mi pomohlo se rozhodnout.

Plzeň seskládala tým z těch nejlepších hráčů z celého kraje, fungovalo to?

Svým způsobem ano, ale tým jako takový to nebyl. Když šlo do tuhého a tým prohrával třeba i jen o dvě tři branky, ukázala se největší slabost, a tou pro mě byl týmový duch. Pokud se vyhrávalo, vše šlapalo tak, jak by mělo. To ale bohužel v kolektivním sportu nestačí.

Jak se sezona v novém týmu povedla tobě?

Já bych to hodnotil kladně. Sám se sebou jsem docela spokojený, i když tam ještě chyběla taková ta herní pohoda, což by možná časem přišlo.

V první polovině se vám hodně dařilo a vypadalo to na překvapení. Hned v první sezoně postup do play-off by byl velký úspěch, ale nakonec vám to těsně uteklo. Co se stalo?

První polovina byla pro mě víc emotivní, zkušenosti tam nehrály ještě takovou roli a většina týmů, které jsme porazili, možná ani nečekala, že se do toho takhle pustíme. Ve druhé polovině sezony se začaly projevovat menší zkušenosti tohoto týmu. Možná to bylo i horší docházkou na tréninky, bylo těžké, abychom se sešli všichni, a tím pádem někteří hráči měli třeba jen jeden trénink týdně, což mi přijde na první ligu dost málo. Já jsem naštěstí mohl trénovat v Sokolově, a tak nebyl problém mít pět tréninků týdně, to samé třeba Mára Rybka z Varů, jenže ne všichni měli takové potřeby či štěstí.

Myslíš si, že první ligu udržíte?

Po dvou prohraných domácích utkáních s Havlíčkovým Brodem jsme jen krůček od sestupu, ale jakási naděje tady stále je. Věřím, že Plzeň venku překvapí a sérii bude muset rozhodnout páté utkání. První liga do Plzně patří a byla by velká škoda o ni přijít. Je to jediná možnost, jak si v západních Čechách zahrát kvalitní soutěž nebo se na ni alespoň zajet podívat.

Jaký je podle tebe největší rozdíl mezi první a druhou ligou, popřípadě třetí ligou, kterou momentálně hraje Sokolov?

Určitě v rychlosti hry, člověk má na všechno strašně málo času. Více se taktizuje. Hra musí mít určitý systém. Hráči jsou po fyzické stránce daleko zdatnější a technicky vybavenější. Pro mě osobně byla největší změna divácká návštěvnost oproti druhé lize, kde přijde max. 70 lidí (např. Česká Lípa). V Plzni na nás chodilo i přes 300 diváků.

Jaké budou tvé další florbalové kroky?

Sokolov!!!

Stihl jsi v průběhu sezony sledovat, jak se daří právě Sokolovu?

Samozřejmě, dokonce jsem byl přítomen na pár utkáních. Celou sezonu jsem držel palce, aby se Sokolov vrátil do druhé ligy, kam patří.

Spousta hráčů má své předzápasové rituály, máš také nějaké?

Žádné rituály nemám. Když jsem před zápasem nervózní, tak si doma pouštím hudbu, která mě dokáže aspoň trochu uvolnit.

S jakým hráčem sis zatím ve své kariéře nejvíc rozuměl na hřišti?

V loňské sezoně mi dost sedla spolupráce se´ Stejskym´ a ´Gaspym´ v útoku a na trénincích v Sokolově se mi skvěle hraje s ´Potym´, který je hračička a smýšlí podobně jako já.

Víme, že v Sokolově působíš nadále jako trenér juniorské kategorie, jak jsi byl s letošní sezonou spokojený?

Byl jsem velice nespokojený, a to hlavně s přístupem hráčů. Nečekal jsem, že bychom mohli vyhrávat, ale to, co jsme dokázali prohrát, bylo místy až k pláči. Když prohrát, tak se ctí, a to tady neplatilo. Ke konci sezony jsem tréninky přizpůsoboval hlavně sobě, abych aspoň já natrénoval na první ligu, když už kluci na tréninky chodili dost sporadicky.

Co bys poradil mladým a začínajícím klukům?

Aby u florbalu vydrželi a nenechali se ovlivnit tendencí dnešní doby, která sportu moc nepřeje. Florbal je fyzicky velmi náročný sport, proto má rada zní jasně. Zaměř se na svoji fyzičku, nepodceňuj letní přípravu a snaž se co nejvíc si přidávat. Pokud chceš být lepší než ostatní, musíš také víc než ostatní makat, a to platí v každém sportu.

Koho tipuješ na vítězství ve florbalové extralize?

Já nesleduju extraligu, a proto nemám žádného favorita.

Pojedeš se podívat na superfinále do Prahy?

Vzhledem k mé práci si myslím, že ne. Je to všechno otázka času.

 Co popřeješ Sokolovu do následující sezony?CoPřál bych Sokolovu držet střed tabulky ve druhé lize, abychom na konci sezony nemuseli honit body a nebáli se sestupu. Přál bych si, aby se do nové sezony vytvořil tým, který bude mít daleko větší vnitřní sílu než týmy, ve kterých jsem doteď hrál, jelikož chci konečně zpět ten pocit, který jsem zažíval, když jsem trénoval sokolovské juniory ve druhé lize. Doufám, že se klub bude dále rozvíjet tak, jak tomu je letos. Myslím si, že jsme se vydali správnou cestou, a za celá ta léta z toho mám zatím nejlepší pocit.