V minulosti se sokolovskému celku na tomto turnaji vůbec nedařilo a vždy skončil již v prvním vyřazovacím kole.

Letos Sokolováci neponechali nic náhodě a odjeli posíleni o některé hráče z jiných mužstev. Z prvoligové Plzně o kapitána tohoto týmu Stanislava Kantu a brankářskou jedničku Plzeňanů Martina Kohouta. A také o Roberta Štefana z Toužimi, který pravidelně patří k nejlepším hráčům čtvrté ligy. Naopak ale chyběly některé opory. Za zmínku stojí hlavně Tomáš Abrhám, Jakub Stejskal a Jakub Matějka.

První utkání sehrál Sokolov s výběrem Rigy. Do utkání vstoupili lépe Lotyši a prvních pět minut nepustili míček ze svých holí. Potom se ale hra obrátila a baníkovci začali na hřišti dominovat. Ze své převahy vytěžili dvě branky po trefách Kanty a kapitána týmu Izakoviče. Po druhé brance Sokolov hodně zvolnil tempo a soupeř toho dokázal využít, když čtyři minuty před koncem utkání snížil na rozdíl jedné branky. V poslední minutě, po hrubé chybě v obraně, potom Lotyši vyrovnali. „Konečný výsledek 2:2 byl pro nás trochu krutý, ale spravedlivý za podceněný závěr utkání," připustil hrající trenér Baníku Petr Gasparik. Tato remíza se nakonec ukázala jako rozhodující v boji o první místo ve skupině.

Ve druhém utkání proti Sokolovu nastoupila Orka Stará Boleslav. Soupeř byl v utkání mírným favoritem, i když také nechal odpočívat některé opory. „Hned od začátku jsme ale byli lepším týmem a již v první minutě jsme se po krásné střele Kanty ujali vedení. V dalším průběhu zápasu už branka nepadla, i když šancí byla spousta, hlavně na naší straně," přiblížil Gasparik. Hlavním spalovačem týmu se potom stal Mosler, který měl minimálně pět branek na své holi. V závěru utkání podržel tým Sokolova brankář Horvát, když vychytal samostatný nájezd.

Ve třetím utkání nastoupilo proti Baníku nejslabší mužstvo skupiny ze Švýcarska. Sokolov potřeboval vyhrát o osm branek, aby vyhrál skupinu. Utkání se hrálo na jednu branku, ale sokolovské chlapce opět zradila muška. Poměr střel v utkání byl 32:5, přesto výsledek „pouze" 5:1, a to bohužel na první místo ve skupině nestačilo. O branky se postarali Soukup (2), Gasparik, Potůček a Izakovič. Nutno podotknout, že hráči Sokolova udělali ze soupeřova brankáře adepta na reprezentační pozvánku. „Přesto je druhé místo ve skupině o skóre zatím nejlepší umístění v historii klubu," podotkl dále Gasparik.

Ve vyřazovacích bojích se Sokolov vyhnul nepopulárnímu kolu, díky druhému místu ve skupině, ve kterém vždy skončil, a šel rovnou do 64 finále, kde na něj čekali další Lotyši. „Bylo to asi nejtěžší utkání turnaje, útočili jsme do plných a museli čelit smrtelným brejkům soupeře. Pořádně jsme se zapotili a na vítězství se pořádně nadřeli. Lotyši měli skvělý pohyb a výborně zorganizovanou obranu," připomněl hrající trenér Sokolova. Čtyři minuty před koncem Baník prohrával 1:2, a ještě k tomu po faulu Potůčka hrál ve čtyřech. Přesto díky brance právě Gasparika se skóre vyrovnalo a po následném vyloučení soupeře dokázali baníkovci využít svou přesilovku, střelcem branky byl Izakovič.

Díky výhře 3:2 postoupil Sokolov do 32finále, kde na něj čekala prvoligová Ostrava. „V utkání byl favorit jasně daný a naši kluci mohli pouze překvapit. To se také málem stalo. V první polovině utkání jsme byli lepší. Byli jsme více na míčku, měli lepší pohyb i větší chuť po vítězství," popisuje Gasparik. Ten také využil přesilovku a poslal sokolovské florbalisty do vedení.

Ve druhé polovině utkání Ostrava ale srovnala tempo a začala se více tlačit do branky skvěle chytajícího Kohouta. Tři minuty před koncem se po trochu šťastné brance potom podařilo Ostravě vyrovnat. „Když se o minutu později nechal hloupě vyloučit Ekl, a navíc Mosler řekl rozhodčímu, co si o něm myslí, a tím nás poslal do třech, tak to začalo vypadat hodně špatně. V oslabení jsme ale bránili skvěle a prakticky minutu a půl nepustili soupeře ke střele," pochvaloval si Gasparik.

Poté však hostující hráč od mantinelu vypálil nechytatelný projektil, a bylo po utkání. V samotném závěru se ještě Sokolov pokoušel o hru bez brankáře, ale zbývalo příliš málo času a sil na další zvrat.