Do Kynšperku dorazilo osm celků z celého kraje. Ty byly rozlosovány do dvou skupin, v nichž bojovaly jen o umístění, které rozhodovalo o tom, na koho narazí ve čtvrtfinále. Dále turnaj postupoval systémem play-off. Těm nejlepším týmům přijela na závěr pogratulovat i sama hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová. Velké díky za organizaci celého turnaje patří starostovi Kynšperka Tomáši Svobodovi.

Největším favoritem byl od začátku tým MD Level, obhájce loňského titulu. Ten sice došel až do finále, ale tam tentokrát narazil na největší překvapení turnaje Plamen Chodov, který prošel celým turnajem bez ztráty jediného bodu a zaslouženě si nakonec převzal zlatý pohár pro vítěze. „Skvělý turnaj. Na konečné vítězství jsme si nemysleli, ale podařilo se,“ radovali se hráči Plamene po turnaji.

Boj o třetí místo byl čistě chebský, po prohře v semifinále se proti sobě totiž postavili Lamy Cheb a Chebáci, druhý tým minulého ročníku, který v semifinále také narazil na černého koně turnaje z Chodova. Tento souboj ale nakonec jasně ovládl tým Lamy Cheb.

Daniel Kot