Ten nastoupil ve druhém vloženém superfightu K1 – rules, a to v supertěžké váze, ke svému premiérovému zápasu mezi provazy. Chaloupka, svěřenec Bohuslava Chudáčka, se na duel připravoval pouhé dva měsíce. „Trenér mě oslovil, jestli to nechci zkusit, tak jsem souhlasil a vlítli jsme na to,“ říká k prvnímu impulsu sokolovský fighter.

Ani jeho nečekala v ringu jednoduchá cesta k vítězství. Do protějšího rohu se postavil Antonín Zajíc z klubu Mystic Písek. I Zajíc nastoupil ke svému prvnímu zápasu podle pravidel K1. O jeho kvalitách však svědčí nejen fakt, že se věnuje 20 let karate, ale i vlastnictví druhého danu a černého pásku v tomto odvětví, stejně jako zkušenosti z thaiboxu a dalších bojových sportů. Zkušenosti Zajíce se nakonec potvrdily. Písecký bijec se ukázal jako velmi houževnatý a odolný borec. Přestože byl obrovitý Chaloupka od počátku velmi aktivní, písecký fighter zápas ustál až do konce, a o vítězi tak muselo rozhodnout bodování rozhodčích. Ti měli vcelku jasno, hlasovali 3:0 ve prospěch sokolovského borce, jednoduše se ale, jak to mezi provazy bývá, vítězství nerodilo.

„Před utkáním jsem se cítil dobře, věděl jsem, že mám natrénováno, akorát jsem byl pochopitelně nervózní, což se potom i podepsalo na výkonu,“ říká k duelu sám třicetiletý Sokolovák. Tomu ve třetím kole zcela odešly síly. „Byla to otázka psychiky. Na soupeře jsem chtěl od začátku nastoupit a nedat mu žádnou šanci. To se také podařilo, ale tím, jak jsem se stále více tlačil do soupeře, jsem chyboval. Přestal jsem dýchat a tzv. jsem zatuhnul,“ říká sokolovský fighter k okolnostem zápasu, ve kterém mu začaly ve třetím kole padat ruce únavou stále níže.

Naštěstí pro Chaloupku na tom byl však po vydatné tříkolové masáži podobně i písecký bijec. Rozhodla tak vůle a tu měl „Chali“ větší. To potvrdil i trenér karlovarského CHB gymu a pořadatel celé akce Bohuslav Chudáček. „Jirka neponechal nic náhodě a diktoval tempo zápasu od samého počátku. Na obou borcích byla vidět značná únava, která se projevila zejména ve třetím kole. Oba borci přepálili začátek, takže konec fightu byl více o vůli než o technice, ovšem Jirka svou nezlomnou vůlí a chutí po vítězství dotáhl fight až do konce a zaslouženě zvítězil,“ chválil Chaloupku trenér Chudáček.

„S vítězstvím jsem samozřejmě spokojen, ale s vlastním výkonem nikoliv,“ řekl po zápase na svou adresu kriticky sokolovský obr. První zápas v ringu nebyl jeho posledním. „Samozřejmě budu pokračovat,“ říká rezolutně.
Po třítýdenní přestávce čeká svěřence Bohuslava Chudáčka příprava na další představení, tentokrát na mezinárodní turnaj Czech Open. Do KV Areny se bojovníci vrátí k dalšímu večeru v prosinci tohoto roku.