„O zápasech jsme věděli poměrně dlouho dopředu, mohl jsem tak nastavit přípravu přímo na tento turnaj,“ poukazoval trenér karlovarských zápasníků František Linhart.

Velmi úspěšným bojovníkem na galavečeru byl v trikotu Alpha Gymu Daniel Novotný, který zápasil proti Ladislavu Černému z Better Gym Cheb.

Zápas v atraktivní postojové disciplíně K-1 byl vypsaný v nejtěžší váhové kategorii. Novotný svého soupeře k ničemu nepustil a přesnými údery ovládl zápas rozdílem třídy. Po ohromném tlaku Černého knokautoval hned v prvním kole.

„Daniel patří mezi velké talenty bojových sportů na Karlovarsku. Pokud bude dál poctivě trénovat a bude pracovat na své pokoře v gymu i mimo něj, může do budoucna jistě pomýšlet v nejtěžší váhové kategorii na titul v některém z bojových sportů, které ovládá,“ upozorňuje na skvělou budoucnost, kterou má před sebou Novotný, další z karlovarských trenérů Krishan Rawat.

Fighter karlovarského Alpha Gymu Pavel Pilný (nahoře) předvedl ve třetím kole v bitvě se Stanislavem Maškem parádní obrat, když svého soupeře uškrtil a urval velmi cenný skalp. Foto: IAF
Varský fighter Pilný řádil v Plzni, ve třetím kole uškrtil Maška z Atom Gymu

Vítězně se v lázeňském městě představil také devítiletý Ondřej Linhart, mladý talent, který v letošním roce sbírá jedno vítězství za druhým. „Ondřej se postavil Martinu Kodýtkovi z mariánskolázeňského Kody-Ak Gymu. Jednalo se o velmi tvrdý a na věk zápasníků technicky vyspělý zápas, kdy Ondra nakonec porazil svého soupeře jednoznačně na body a urval cenné vítězství,“ chválil si úspěšné vystoupení karlovarské naděje František Linhart.

Pod pravidly Muay Thai nastoupili za karlovarský klub Max Větrovec a Jakub Holub. Oba zápasníci začali své vystoupení stylovým bojovým tancem Vai Kru.

„Vai Kru je tradiční thajský rituální tanec, kterým bojovníci před zápasem vzdávají čest svému trenérovi, rodině a králi. Samotné Muay Thai se vyznačuje kombinovaným použitím pěstí, loktů, kolen a holení. Z tohoto důvodu se mu říká umění osmi končetin, což umožňuje divácky velmi atraktivní zápasy,“ přiblížil taje tohoto bojového umění Linhart, certifikovaný trenér Muay Thai.

Max Větrovec se představil v souboji s Patrikem Kubešem z domácího Ravána Gym. Zápas byl vypsán ve váhové kategorii do 95 kilogramů. Větrovec byl svému soupeři vyrovnaným soupeřem, přesto v celém zápase tahal za kratší konec a jeho soupeř zaslouženě vyhrál 3:0 na body.

„Max je velký talent, bohužel ho nevidíme na tréninku tak často, jak bychom si přáli,“ podotkl zklamaně Linhart a pokračoval: „Kdyby trénoval ještě o něco více, jistě by dosáhl lepších zápasových výsledků.“

Poté naskočil do Noci boje karlovarský Jakub Holub, který nastoupil v mezinárodním zápase proti Mi-chaelovi Pielovi z Fight Gym Nürnberg ve váze do 63 kg.

„Pro Jakuba to byl první zápas v thajském boxu v životě,“ připomněl premiéru v podání Holuba karlovarský trenér.

Bojovníci Alpha Gym Karlovy Vary se představili na Bohemia Cupu.
OBRAZEM: Zápasnice Alpha Gymu Karlovy Vary zazářily na Bohemia Cupu

Ačkoliv Holub bojoval statečně, na svého vyspělého soupeře nestačil a prohrál ve druhém kole na RNC, tedy zastavení doktorem, kdy se soupeři podařilo otevřít karlovarského bojovníka loktem.

„Německý soupeř prokázal kvalitu a zkušenosti. Byl o kousek lepší než Jakub v základních aspektech boje, a to především v boji na blízko, kdy neustále hrozil nebezpečnými lokty,“ narážel na klíčové momenty duelu Linhart.

Dále se na turnaji představil Jakub Hollý, který nastoupil proti Rudolfovi Votýpkovi z MMA Liberec, kdy prohrál po třech kolech jednoznačně 3:0 na body.

„Před zápasem jsem podstoupil náročné shazování, kdy jsem poprvé hubl do váhové kategorie do 77 kilogramů. Bohužel se mi nepovedlo shazování tak, jak bych si přál, a v zápase jsem neměl sílu a výdrž,“ smutně se vracel k zápasu Jakub Hollý.

Zápasníci Alpha Gym Karlovy Vary  uspěli v Chodově na Samurai Cupu, kde dosáhli na dvanáct medailí. Foto: Zdeněk „Zombie“ Ševcovič
OBRAZEM: Zápasníci Alpha Gym Karlovy Vary byli úspěšní na Samurai Cupu

„Nechci se však na nic vymlouvat a gratuluji soupeři k vítězství. Nyní vím, jak se svým tělem při takovém extrémním shazování pracovat a co příště udělat lépe,“ našel i přes porážku pozitiva Hollý.

„Závěrem bychom chtěli poděkovat všem našim fanouškům, kteří neváhali přijet do Mariánských Lázní podpořit zápasníky, a také organizátorovi galavečera Jaroslavu ‚Kondoru‘ Švehlovi, neboť celá akce proběhla po organizační stránce opravdu na jedničku. Již teď se těšíme na další ročník,“ dodávají shodně závěrem trenéři karlovarského Alpha Gymu.