Již 12. ročník přinesl poměrně překvapivé vítězství mužstva Torpedo Bukovany, jehož hráči si tak nejméně na rok odvážejí putovní pohár pro vítěze. Celý turnaj provázelo pěkné počasí a opět se odehrál ve velmi dobrém sportovním duchu.

Zúčastněná družstva předváděla ve všech utkáních velice dobré nasazení a v každém z týmů se vždy představilo několik hráčů z fotbalového regionu Karlovarského kraje. Každý celek měl snahu postoupit ze základní skupiny a dál pokračovat v bojích play off. Již svými výkony ve skupině zaujali hráči Starého Sedla, AC Lítov, Titanic Chodov.

Dobře se prezentoval tým Hokejky Sokolov, který byl složen z bývalých či současných hráčů sokolovského hokejového klubu (Polesný, Rybár, Anderle, Gregor, Kukla). Stejně tak kvalitní výkony předvedlo Flamengo Březová, jehož hráči ještě ani jednou turnaj nevyhráli. Dobře se prezentoval další domácí tým Walter Boys, který byl složen z hráčů hrajících jak velký fotbal, tak futsal. Velký obdiv zaslouží borci z Gamby Svatava, kteří i přesto, že svým věkovým složením převyšují většinu týmů, hrají stále dobrý fotbal a hlavně předvedenou hrou se stále baví, na rozdíl od mladších týmů, kde někdy převládají zbytečné emoce.

V poslední řadě velkým překvapením turnaje byl tým Torpédo Bukovany, který už na sebe také upozornil v základní skupině. Tu vyhrál a postupně se dostal až do finále, kde vyhrál těsným výsledkem nad hokejisty.

Na druhé straně bylo pro některé týmy velikým zklamáním vyřazení v bojích o postup do závěrečných bojů. S tím se musel vypořádat i loňský vítěz, tým Myšáci. Také Cheza Sokolov měla vyšší cíle, ale pro neúčast některých hráčů nemohla pomýšlet na lepší umístění.

„Závěrem bych chtěl poděkovat všem týmům za jejich účast, dále patří poděkování rozhodčím, panu Suchému za zajištění občerstvení, Olympii Březová za poskytnutí hřiště a především městu Březová za materiální pomoc,“ řekl na adresu těch, bez kterých by se turnaj nemohl uskutečnit, pořadatel futsalového klání Petr Peterka.

Skupina A
V této skupině dominovali hráči Torpéda Bukovany, kteří si postupně poradili se všemi soupeři. Další tři mužstva (Titanic, Myšáci a Sedláci) získala po šesti bodech, a o pořadí a postupujícím tak muselo rozhodnout skóre. To poslalo do dalších bojů nejen Myšáky, ale nakonec i chodovský Titanic, který postoupil díky skóre ze třetího místa. Na posledním místě skončil tým Rafanů Rudolec, jehož hráči nejen že nezískali ani bod, ale připsali si také impozantní skóre, když sice tři branky vstřelili, ale obdrželi jich rovných třicet.

tabulka skupiny A
1. Torpedo Bukovany 15:7 12
2. Myšáci 20:8  6
3. Titanic Chodov16:12 6
4. Sedláci St. Sedlo 10:7  6
5. Rafani Rudolec 3:30 0

Skupina B
Ve druhé skupině nasbíraly dva celky deset bodů. O prvenství Hokejek před Flamengem tedy rozhodovalo opět skóre. Hokejisté navíc neinkasovali ve skupině ani jedinou branku. Další tři mužstva skupiny, AC Lítov, Cheza a Gody Team, si připsala po jedné výhře a o jejich pořadí rozhodlo znovu skóre, i když ani jeden z těchto týmů na play off ze třetího místa nedosáhl.

tabulka skupiny B
1. Hokejky 12:0 10
2. Flamengo Březová 8:3 10
3. Gody Team 11:12 3
4. AC Lítov 3:5  3
5. Cheza Sokolov4:18 3

Skupina C
Skupinou C prošli bez ztráty bodu domácí Walter Boys. Postupovou druhou příčku vybojovali třemi výhrami hráči FC Kraťas. Třetí místo, díky zisku čtyř bodů rovněž postupové, brali hráči Šenvertu. Čtvrtou příčku obsadili s jedním vítězstvím veteráni z Gamby Svatava. Poslední místo ve skupině připadlo Raptorsu se ziskem jednoho bodu.
tabulka skupiny C
1. Walter Boys 12:2 12
2. FC Kraťas 13:7  9
3. FC Šenvert 3:6  4
4.Gamby Svatava 5:10 3
5. Raptors Sokolov 2:10 1

Play off

Osmifinále: Torpédo Bukovany – FC Kraťas 3:0, Flamengo Březová – FC Šenvert 3:1, Walter Boys – Titanic Chodov 1:1 (pk 3:1), Hokejky – Myšáci 3:0.

Semifinále: Hokejky – Walter Boys 4:2. V prvním semifinálovém duelu se hokejisté ujali tříbrankového vedení. Po přestávce Walterovi borci zápas zdramatizovali, když po gólových trefách Gergelyho a Macka snížili na rozdíl jediné branky. Vyrovnat se jim však nepodařilo. Naopak Hokejky připojily v posledních vteřinách utkání čtvrtou gólovou pojistku.
Torpédo Bukovany – Flamengo Březová 4:1. Po vyřazení Kraťasu si poradili hráči Torpéda i s Flamengem a zaslouženě nasměrovali své kroky do finále.

O 3. místo: Flamengo Březová – Walter Boys 5:0. Souboj o bronzovou příčku v turnaji následoval bezprostředně po druhém semifinálovém duelu. Unaveným hráčům Flamenga se na hřiště příliš nechtělo, chvíli se uvažovalo pouze o pokutových kopech. Nakonec se hráči Flamenga přece jen „kousli“, nastoupili na hřiště a odměnou jim bylo vcelku snadné vítězství po gólových střelách Manerta, Huláka a hattricku Neumana.

Finále: Torpédo Bukovany – Hokejky 1:0. Zápas o prvenství přinesl vše, co se od takového duelu očekává. Nasazení, bojovnost i drama až do závěrečného hvizdu. O osudu zápasu rozhodla nakonec jediná branka. Tu zaznamenal již v první půli bukovanský Bílek. Hokejky se snažily ve druhém poločase utkání zvrátit, místy si vytvořily velký tlak, ale k vyrovnání jim chyběl kousek štěstí, zejména při šancích Gregora a Polesného.
Putovní pohár tak nad hlavu zvedli hráči Torpéda Bukovany.