Bojová klání v podání novodobých gladiátorů – kickboxerů či ultimátních zápasníků, dostala v pátek večer do varu návštěvníky KV Arény v Karlových Varech. Ta hostila sportovní galavečer nultého ročníku pyramidy v K1–rules v kickboxu, thaiboxu a MMA.

Kromě toho nabídla pohled na souboje ligy thaiboxu WFCA – Super Pro Amateur League. To všechno bylo velkým lákadlem pro fanoušky kontaktních sportů, kteří do Varů mířili takřka z celého regionu. „V nové aréně jsem byl vůbec poprvé. Stejně tak pro mě bylo zajímavé sledovat souboje, které jsem doposud na vlastní oči neviděl. Byla to skvělá show. A já jsem si ji plně užil,“ svěřil se divák Roman z Kraslic.

Že se galavečer publiku líbí, bylo znát i z reakcí, které byly nejvíce patrné při napínavých fightech s rychlým spádem. „Nalož mu. Nakrm ho. Zabij ho!“ zaznělo mnohokrát z davu. Když pak bojovník předvedl pěknou kombinaci nebo prokázal dravost, dav ho ocenil potleskem.

Mohutné ovace doprovázely především domácí borce, kterým karlovarské publikum věnovalo mimořádnou pozornost. Cítit to bylo například při střetu Jaroslava ´Číňana´ Poborského z Chodova a slovenského Marcela Tranga. Jejich boj, který se odehrával hlavně na zemi, sledovali diváci s napětím. Když potom Poborský sevřel rukama hlavu soupeře do gilotiny (škrticí techniky, pozn. redakce), bylo všem jasné, že je vítězem.

Přestávky mezi jednotlivými zápasy vyplňovaly revivalové kapely – halou tak zněly známé písně od Red Hot Chili Peppers a Nightwish. Zajímavým zpestřením byly i šermířské souboje a exhibice karate.

V závěru celého večera organizátoři přislíbili, že podobná klání nehostí aréna naposledy.