O první květnové sobotě se do Blovic na Plzeňsku sjela spousta závodníků na již tradiční Velkou cenu města Blovice ve sportovním karate.
Borci Karate klubu Gorenje nastoupili v obvyklé sestavě: Míša Galla, Sergej Konončuk, Miroslav Novák, Karel Hrabák a Andrea Lochschmidtová.
V kategorii kata (tj. souborná cvičení) se dařilo pouze Andree Lochsmidtové, která obsadila v kategorii starších žákyň druhé místo. Ostatní borci neprošli přes vyřazovací kola. Je vidět, že v kata mají chodovští bojovníci ještě co dohánět.
Zato sportovní zápas kumite je jejich doménou. Mladší žáci do 40 kg si sice na Míšu Gallu již dávali dobrý pozor, ale neuhlídali ho a ten jim opět „vyfoukl“ zlato. Sergej Konončuk to měl v kategorii dorostu do 45 kg opravdu těžké. V prvním kole zvítězil a ve druhém kole se setkal s bojovníkem z plzeňské Naramy, který si spletl sportovní karate (s kontrolovanými údery a kopy) s thajským boxem (systém k.o.). Takže byl tento borec za přílišnou tvrdost diskvalifikován a ve finále se Sergejovi podařilo zvítězit a odnést si také zlato.
Míra Novák v kategorii starších žáků do 45 kg nezaváhal a došel si pro první místo. Stejně tak Karel Hrabák si po velmi dobře takticky vedených bojích stoupl na stupeň vítězů. Andrea Lochschmidtová překvapila soupeřky perfektně provedenými technikami nohou a zaslouženě zvítězila.
Slova chvály, ale i kritiky zazněla z úst trenérů Ludoslava Hronka a Petra Kundráta, je co vylepšovat. Vždyť již 31. 5. 2008 proběhne v chodovské sportovní hale 8. ročník Poháru ke Dni dětí, kam se sjíždí kvalitní borci z celé republiky, kteří prověří připravenost chodovských karatistů.
„Tyto úspěchy by však nebyly možné bez pomoci sponzorů firmy Gorenje, Městského úřadu Chodov, Sokolovské uhelné, právní nástupce, a.s., kterým tímto děkujeme,“ dodal trenér Ludoslav Hronek.